هایفو تراپی

هایفو تراپی

افزایش سن و پیری از اتفاقات غیر قابل انکار می باشد،اما برای اینکه بتوان این اتفاق را به تعویق انداخت نیاز به رسیدگی مداوم به پوست و انجام اقدامات لازم با بکارگیری روش های نوین و بروز می باشد.امروزه با انجام برخی روش های غیرتهاجمی و بدون انجام عمل های جراحی،با استفاده از روش ها و دستگاه های روز دنیا این امکان فراهم شده تا افزایش چین و چروک و افتادگی پوست ناشی از افزایش سن را به تعویق بیندازیم.روش هایفو تراپی یکی از این روش های می باشد که در زیر به توضیح آن می پردازیم:

هایفوتراپی چیست؟

هایفو یا HIFU مخفف واژه‌ی High-Intensity Focused Ultrasound به معنای «امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا» است. هایفو یکی از روش‌های نسبتاً جدید در درمان‌های زیبایی برای سفت کردن و لیفت پوست است که بدون درد و خونریزی و غیرتهاجمی می باشد. این روش در تمام نقاط بدن و برای انواع تیپ های پوستی قابل استفاده است.
استفاده از این روش برای انجام درمان‌های زیبایی برای اولین بار در سال 2008 مطرح شد. افرادی که این درمان را دریافت کرده‌اند بعد از چند ماه می‌توانند تاثیرات مثبت آن را مشاهده کنند، بدون این که در معرض خطرات و عوارض جانبی ناشی از جراحی‌های زیبایی و لیفتینگ قرار بگیرند. دستگاه هایفو با استفاده از امواج متمرکز فراصوت لایه‌ای از پوست که در زیر لایه‌ی سطحی قرار دارد را مورد هدف قرار داده و به آن انرژی وارد می‌کند. انرژی امواج فراصوت باعث می‌شود که دمای این لایه به سرعت افزایش یابد. وقتی سلول‌های لایه‌ی هدف به دمای خاصی برسند، دچار آسیب سلولی می‌شوند.آسیب به سلول‌ها باعث تحریک تولید پروتئین‌هایی به نام کلاژن می‌شود. کلاژن‌ها مسئول حفظ ساختمان طبیعی پوست و بسیاری از دیگر بافت‌های بدن هستند. هرچه مقدار کلاژن در بافت بیشتر باشد، آن بافت سفت‌تر می‌شود.
پس افزایش کلاژن باعث می‌شود که پوستی سفت، صاف و بدون چین و چروک داشته باشد. چون امواج پرانرژی فراصوت روی لایه‌ی خاصی از پوست متمرکز هستند، به لایه‌های بالایی و زیرین ناحیه‌ی مورد هدف، آسیبی وارد نمی‌شود. ماهیچه‌ها، اعصاب و دیگر سلول‌های پوست هم بدون آسیب باقی می‌مانند.

                       


موارد استفاده از هایفوتراپی

• درمان افتادگی پلک
• رفع چین و چروک اطراف چشم
• رفع تیرگی و سیاهی دور چشم
• لیفت گونه ها
• لیفت چانه
• رفع خط خنده
• از بین بردن خط اخم
• لیفت گردن
• لیفت ابرو ها
• لیفت صورت
• رفع غبغب
• لیفت پیشانی
• درمان منافذ باز پوست
• زاویه دار کردن فک
• لاغری موضعی و لیفت شکم
• لاغری موضعی و لیفت پهلوها

                     

 

   مدت زمان اثربخشی

اثربخشی و از بین رفتن چین و چروک سطحی تر بلافاصله بعد از درمان و اثر بلند مدت آن 3 ماه بعد شروع درمان قابل مشاهده خواهد بود.
به طور کلی این روش درمانی برای افراد بین 30 تا 75 سال که از شل شدگی خفیف تا متوسط پوست رنج می‌برند و می‌خواهند روند پیری پوست را به تاخیر بیندازند، بسیار مناسب است.


سن مناسب انجام هایفو

در واقع سن خاصی را نمیتوان در نظر گرفت بستگی به شلی و افتادگی پوست صورت خصوصا طرفین و زیر چانه و ناحیه غبغب دارد ولی در کل متقاضی مناسب بهتر است در بازه سنی30 تا 60 سالگی پوستی با خاصیت ارتجاعی مناسب داشته باشد و از افتادگی و شل شدن مختصر تا متوسط صورت گردن یا دور چشم ناراضی باشد. متقاضیانی که بالای 60 سال می باشند یا پوستشان آسیب بیشتری دیده است، می‌توانند با تکرار 2 یا 3 باره درمان از مزایای ان بهره‌مند شوند، هر چند نتایج به اندازه گروه اول چشمگیر نخواهد بود.
اگر بخواهیم بیشتر درباره روش کار دستگاه توضیح دهیم باید گفت در حالت عادی اگر امواج به سطح خارجی پوست برخورد کند باعث بوجود آمدن عارضه های شدید پوستی میگردد ولی این امواج زمانی که به لایه های عمیق پوست در عمق 1.5 تا 4.5 میلیمتر با حرارت حدود 65 تا 75 برروی نقطه مورد نظر منعقد شده و سلولها را مجبور به کلاژن سازی مینماید شایان ذکر است درجه های تنظیم شده نسبت به هر سن و نوع چین و چروک متفاوت خواهد بود ولی بعد از یک دوره درمان 3 تا 6 ماهه هر فردی در هر گروه سنی میتواند به نتیجه ایده آل خود دست یابد.


برای رضایت مندی مطلوب از انجام هایفو (HIFU) توجه به نکات زیر بسیار حایز اهمیت است:


1- توقعات خود را ازنتیجه هایفوتراپی با پزشک خود در میان بگذارید.
2- تنظیم سطح توقعات با توجه به درجه افتادگی پوست و میزان چین و چروک آن 
3- با توجه به میزان افتادگی پوست صورت و سن شخص و عمق چین و چروک های پوست، با معاینه 
4-آیا هایفودرمانی به تنهایی و منحصرا مشکل شما را برطرف می کند ؟
چون گاها لازم است هایفودرمانی در کنار سایر اقدامات درمانی و زیبایی مثل تزریق چربی یا ژل های هیالورونیک قابل جذب و … به صورت ترکیبی (درمان ترکیبی ) برای شخص انجام شود تا نتیجه قابل قبولی حاصل شود .


تماس با اپکس
راه های ارتباطی