پاکسازی پوست و مراحل آن

پاکسازی پوست و مراحل آن

پاکسازی پوست:

پاکسازی پوست موجب از بین رفتن سلول های مرده و نیز آلودگی هایی است که روی پوست تجمع پیدا کرده است.این کار می تواند سبب شادابی و طراوت در پوست شود و به سلامت پوست شما کمک می کند.با این کار سلول های مرده لایه های سطحی پوست و نیز چربی های لایه های عمقی تر و ذراتی که بر اثر آلودگی های هوا روی پوست نشسته اند ، از بین می روند.
پاکسازی پوست همچنین برای آبرسانی پوست و افزایش رطوبت پوست بسیار مفید است.آبرسانی برای انواع پوست به ویژه پوست های خشک امری ضروری بوده و مانع از چروک زودرس می‌شود. یکی دیگر از مراحل پاکسازی، ماساژ صورت می باشد که باعث افزایش گردش خون زیر پوست و فرم گیری صورت می شود. ماساژ صورت همچنین به ریلکسی و آرامش شما و جذب مواد و اکسیژن‌ کمک کرده و به علت تحریک پوست باعث دفع مواد زائد می‌شود.


دلایل پاکسازی پوست:

پاکسازی باعث زیبایی و شادابی پوست می شودآلودگی های سطحی، دانه های سرسیاه را از سطح پوست برداشته و باعث می شود تا مواد معدنی و اکسیژن دار به سطح درمیست پوست برسد (درمیست لایه ای درونی که زیر سطح پوست قرار دارد) در لایه درمیست کلاژن وجود دارد و پاکسازی پوست باعث جوانسازی می شود.
غدد چربی موجود در پوست مسئول ترشح چربی هستند.خروج این ترشحات از طریق مجاری که به سطح پوست باز می شوند صورت می گیرد.و منجر به مرطوب شدن سطح پوست شده . و سلول های مرده، ذرات غبار و آلودگی های موجود در سطح پوست را حل می کنند.گرد و غبار و آلودگی موجود در هوا با چربی روی پوست ترکیب شده و منجر به مسدود شدن مجرای خروجی سبوم یا چربی می شود و در نتیجه پوست کدر شده و شفافیت و شادابی خود را از دست می دهد.برای اصلاح این مشکل پاک کردن منظم پوست با آب و پاک کننده های مناسب بسیار مفید است.
همچنین باید از مصرف بیش از حد ترکیبات دارای چربی بالا و کرم پودر ها و مواد آرایشی روی پوست پرهیز کرد.استفاده از پاکسازی پوست و لایه برداری مؤثر است. همچنین با استفاده از اسکراب های مناسب با نوع پوست سطح پوست کمی ماساژ داده خواهد شد.بعد از آن پوست کمی بخور داده شده و جوش های سرسیاه آن تخلیه می شود. در نهایت از یک ماسک مناسب با نوع پوست استفاده شده و کرم نهایی روی پوست قرار داده خواهد شد.

پکیج های سوپر فیشیال مرکز زیبایی دکتر بنی حسینی(مناسب برای انواع پوست های خشک، چرب، جوش دار و معمولی):
بیوتی پلاس(تمرکز روی مواد)
طلایی:
مدت زمان یک جلسه: 90 دقیقه
فاصله جلسات: 20 تا 30 روز
حداقل جلسات مورد نیاز برای نتیجه مطلوب: 2 جلسه
بستگی به نوع پوست شامل کار با مواد شامل خدمات آبرسانی، روشن کننده، ضد لک، ضدجوش، دابل پیلینگ، لیفتینگ، هیدرودرمی صورت و دور چشم، ماساژ درمانی، تخلیه کومولدون، انواع ماسک های درمانی صورت و دور چشم، ماساژ گوی یخ، بخور سرد و گرم
نقره ای:
مدت زمان: 60دقیقه
فاصله جلسات: 20 تا 30 روز
حداقل جلسات مورد نیاز برای نتیجه مطلوب: 3 جلسه
بستگی به نوع پوست شامل کار با مواد شامل خدمات آبرسانی، روشن کننده، ضد لک، ضدجوش، دابل پیلینگ، هیدرودرمی صورت و دور چشم، ماساژ درمانی، تخلیه کومولدون، انواع ماسک های درمانی صورت و دور چشم، بخور سرد و گرم
برنزی:
مدت زمان: 45دقیقه
فاصله جلسات: 20 تا 30 روز
حداقل جلسات مورد نیاز برای نتیجه مطلوب: 3 جلسه
بستگی به نوع پوست شامل کار با مواد شامل خدمات آبرسانی، روشن کننده، ضد لک، ضدجوش، دابل پیلینگ، هیدرودرمی صورت و دور چشم، بخور سرد و گرم
فیس پلاس(تمرکز روی دستگاه)
طلایی:
مدت زمان یک جلسه: 90 دقیقه
فاصله جلسات: 20 تا 30 روز
حداقل جلسات مورد نیاز برای نتیجه مطلوب: 2 جلسه
بستگی به نوع پوست شامل کار با دستگاه های میکرو درم، آراِف، آکوفیشیال((AquaSure، های فرکانسی ((DBD، ماسک های نوری و کلاژن ساز، درمااِف اولتراسونیک، مزو تراپی غیرتهاجمی
نقره ای:
مدت زمان: 60دقیقه
فاصله جلسات: 20 تا 30 روز
حداقل جلسات مورد نیاز برای نتیجه مطلوب: 3 جلسه
بستگی به نوع پوست شامل کار با دستگاه های میکرو درم، آراِف، های فرکانسی ((DBD، ماسک های نوری و کلاژن ساز، درمااِف اولتراسونیک، مزو تراپی غیرتهاجمی
برنزی:
مدت زمان: 45دقیقه
فاصله جلسات: 20 تا 30 روز
حداقل جلسات مورد نیاز برای نتیجه مطلوب: 3 جلسه
بستگی به نوع پوست شامل کار با دستگاه های میکرو درم، آراِف، ماسک های نوری و کلاژن ساز، درمااِف اولتراسونیک، مزو تراپی غیرتهاجمی

میکرودرم ابریژن(یکی از روش های پاکسازی پوست):

میکرودرم ابریژن پروسه‌ی لایه‌برداری غیرتهاجمی پوست است که در آن سلول های مرده ی لایه‌ی رویی پوست به ‌صورتی ملایم تراشیده شده و زمینه ی تولید کلاژن فراهم می شود تا پوست تازه و سالم رشد یابد و شما چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید. خطوط کم‌عمق، لکه‌ها، تیرگی در پوست و لکه‌های ناشی از آفتاب سوختگی با این روش قابل‌درمان هستند بخصوص اگر تکرر در درمان لحاظ شود.
بعد از انجام میکرودرم ابریژن مرطوب‌کننده ها، کرم‌ها و لوسیون ها بهتر و آسان‌تر جذب می‌شوند و اثر بیشتری خواهند داشت. میکرودرم روشی بدون درد، با میزان ریسک پایین است که از آن می‌توان جهت برطرف کردن برخی از مشکلات پوستی استفاده نمود.
میکرودرم ملایم می‌تواند به‌سرعت روی پوست شما اثر کرده و موجب روشن تر شدن و کشیده شدن پوست شود. به‌طوری‌که تأثیر آن از سال‌ها استفاده کردن از ماسک‌های مختلف نیز بیشتر است. بیشترین تأثیری که معمولاً میکرودرم روی پوست می‌گذارد شاداب‌تر کردن آن است به‌طوری‌که بعد از انجام میکرودرم معمولاً اثرات جوان‌کننده آن به‌صورت کاملاً محسوس قابل‌مشاهده است.

میکرودرم ابریژن معمولا به 2 روش انجام می شود:

میکرودرم کریستالی:
پودر اکسيد آلومينيوم توسط دستگاه بر روي پوست صورت پخش شده و دوباره از روي آن مکيده مي شود. اين عمل درد و ناراحتي نداشته و عارضه خاصي ندارد، تنها ممکن است تا يک روز مختصري قرمزي روي پوست صورت ديده شود و بعد از آن رفع مي شود.

براي انجام اين روش آمادگي قبلي نياز نمي باشد و ضمن انجام، درد و ناراحتي نداشته و بعد از اتمام عمل نياز به استراحت نداشته و شخص مي تواند به محل کار خود مراجعه کند.


میکرودرم ابریژن با نوک الماسی:
این نوع میکرودرم ابریژن را با استفاده از سری نوک الماسی انجام می‌دهند که به‌آرامی سلول‌های مرده‌ی پوست را جدا می‌کند. در این پروسه خراش های جزئی روی پوست ایجاد می گردد که برای ترمیم آن پوست تولید کلاژن بیشتری کرده و در نتیجه پوستی جوان تر و شاداب تر خواهید داشت. میکرودرم ابریژن نوک الماسی جهت عمل در نواحی حساس تر صورت همچون اطراف چشم‌ها و همچنین پوست‌های حساس مناسب‌تر است.

                

 


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

تماس با اپکس
راه های ارتباطی