لیزر موهای زائد با الکساندرایت دکا

لیزر موهای زائد با الکساندرایت دکا

لیزر الکساندرایت دکا:

شرکت دکای ایتالیا با معرفی منبع جدید لیزر الکساندرایت اقدامی فراتر از انتظارات انجام داده و بر رقبای خود پیشی گرفته است. این لیزر قدرتمندترین لیزری است که تاکنون ابداع شده است. سرعت این دستگاه لیزر با استفاده از فناوری انحصاری مووئو تا 5 هرتز و در حالت متعارف تا 3 هرتز می‌رسد، این در حالی است که استاندارد تنها 2 هرتز است. این لیزر قدرتمندترین است، چون توان آن بالغ بر 125 وات است که 25 درصد بیشتر از دیگر لیزرهای موجود است.
لیزر موهای زائد را می توان یک روش راحت و بی خطر برای کاهش دائمی و یا از بین بردن موهای زائد و ناخواسته ی صورت و بدن نام برد. روش لیزر موثرتر و دائمی تر نسبت به سایر روشهای حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون ، کرم های موبر ، الکترولیز و … می باشد.


آمادگی های قبل از لیزر موهای زائد:


- افراد متقاضی می بایست از حدود 1 ماه قبل ، از انجام اپیلاسیون و کلیه ی کارهایی که موجب از بین رفتن ریشه ی مو می شوند، خودداری کنند.
- حداقل 2 ماه قبل از انجام لیزر، از رفتن به سولاریوم و یا حمام آفتاب خودداری کنند.
- می بایست روز قبل از لیزر، موهای خود را اصلاح کنند و آن قسمت از پوستشان که قرار است لیزر شود، بدون هرگونه مواد آرایشی (حتی ضدآفتاب) باشد.
- در صورت مصرف هرگونه داروی کورتون، راکوتان و آنتی بیوتیک ها و ... موارد را حتما قبل از انجام لیزر به پزشک خود اطلاع دهید.


آیا تمام افرادی که موهای زائد زیادی دارند، داوطلب مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند؟

خیر! موهای زائد، اضافی یا ناخواسته به 2 دلیل هورمونی یا غیرهورمونی ایجاد می شوند. اگر دلایل هورمونی باعث ایجاد موهای زائد شوند، شما نمی توانید با هیچ نوع لیزری بدون درمان بیماری زمینه ای از پس این موها بربیایید. اختلالات هورمونی یا ابتلا به تخمدان پلی کیستیک باعث می شود خانم ها در قسمت هایی از بدن خود که به طور طبیعی مو ندارند، با موهای ضخیم و تیره مواجه شوند. از این رو، چنین افرادی باید ابتدا بیماری زمینه ای خود را درمان کنند.تشخیص این مورد نیازمند تایید دکتر و انجام آزمایشات مربوطه می باشد.


میزان پاسخ دهی مطلوب در جلسه های مختلف لیزر موهای زائد به چه صورت است؟

تعداد جلسات لیزر برای بیشتر اشخاص بین 6 تا 8 جلسه است که فاصله بین هر جلسه از 4 تا 5 هفته می باشد و در نهایت مقدار موهای زائد تا 90 درصد کاهش پیدا می‌کند.
اگر فردی مشکل هورمونی نداشته باشد و زیر نظر متخصص پوست و با دستگاه های استاندارد لیزر موهای زائد خود را انجام دهد، باید بعد از جلسه اول و دوم حدود 70 درصد و بعد از جلسه سوم و چهارم هم حدود 90 درصد از موهای زائدش رفع شود. ده درصد باقی مانده بافت نازکتر و رنگ روشن تری خواهند داشت و به اصطلاح بصورت کرکی می باشند.تنها موارد و افراد خاصی هستند که به بیش از 6 جلسه لیزر نیاز دارند. اگر علت وجود موهای زائد، هورمونی نباشد، این موها تا سال ها رشد نمی کنند و شاید بعد از مدتی، یک یا دو جلسه لیزر در سال جهت شارژ و از بین بردن موهایی که رشد مجدد داشته اند، نیاز باشد.
هر مو روی بدن ما سه مرحله رشد دارد: آناژن (مرحله فعال) ، کاتاژن (مرحله انتقال کوتاه بین آناژن و تلوژن) و تلوژن (مرحله استراحت و آماده سازی مجدد برای مرحله آناژن). هر سه مرحله به طور همزمان اتفاق می افتد. و هر فولیکول مو مستقل است و در زمان های مختلف چرخه رشد را پشت سر می گذارد ، به همین دلیل است که تمام موهای زائد شما با یک جلسه لیزر به یکباره از بین نمی روند. مشخص شده است که در هر زمان ، حدود 85٪ 90٪ موهای شما در مرحله آناژن ، 1-2٪ در مرحله کاتاژن و 10-14٪ در مرحله تلوژن قرار دارند.
تفاوت اصلی بین موهای بدن و موهای سر نیز در طول دوره آناژن است. مرحله آناژن برای بازوها ، پاها ، ابروها و غیره در مقایسه با موهای سر که 3-7 سال طول می کشد فقط 30-45 روز طول می کشد. هرچه مو در فاز آناژن بیشتر بماند ، بیشتر رشد می کند.
در پایان مرحله آناژن موهای شما وارد فاز کاتاژن می شوند. یک مرحله کوتاه که تقریباً 10 روز طول می کشد. پیاز مو به سمت بالا هل داده و کراتینه می شود. کوتاه و ضخیم به نظر می رسد و به آن موهای کلوپ گفته می شود، رشد متوقف می شود و غلاف ریشه خارجی منقبض می شود و به ریشه مو متصل می شود.
مرحله نهایی ، تلوژن ، به عنوان مرحله استراحت است که رشد متوقف می شود و کل ساختار برای یک دوره زمانی متغیر استراحت می کند ، این مرحله یک ماه و نیم برای موهای لب بالا تا سه الی شش ماه برای موهای ساق پا است. موهای باقیمانده کلوپ خارج می شود و مرحله آناژن دوباره آغاز می شود.
فاز آناژن بهترین مرحله برای از بین بردن مو با لیزر موهای زائد است زیرا لیزر به خوبی در فولیکول مو تاثیر می گذارد.
با توجه به چرخه های مختلف رشد مو ، به طور متوسط 6-8 جلسه درمان لیزر برای حذف موهای زائد توصیه می شود.
همچنین الگوی رشد مو بسته به اینکه مرد یا زن باشید ، تفاوت زیادی دارد. به همین دلیل تعداد جلسات لیزر موهای زائد آقایان بیشتر است.


سیستم خنک کننده (کولینگ) :

سیستم خنک کننده در دستگاه الکساندرایت دکا سیستم کولینگ است.سیستم بسیار پیشرفته ای است که محتوی مواد ایمن و سازگار با پوست بدن است که چند لحظه قبل از تابیده شدن اشعه لیزر، جریان باد بسیار سرد و فریزی به روی پوست انتقال می یابد و باعث ایجاد سرما بسیار شدید و لحظه ای می شود که به علت ایجاد پوستی سرد با دمای پایین امکان سوختگی را به صفر می رساند. بکارگیری سیستم کولینگ در مرکز زیبایی دکتر بنی حسینی باعث از بین رفتن درد و سوزش هنگام لیزر و ایمنی بالا به منظور جلوگیری از سوختن پوست می شود.


مزایای لیزر موهای زائد:

روشهای مختلفی برای حدف موهای زائد صورت و بدن وجود دارد، از تیغ و موم گرفته تا لیزر موهای زائد ، اما در بین همه روشها، لیزر نسبت به روش های دیگر برتری محسوسی دارد. بطورخلاصه مزایای لیزر برای حذف موهای اضافی و زائد به شرح زیر می باشد:
- سرعت انجام لیزر
از مزایای لیزر مو صرفه جویی در زمان است. مدت زمان حذف موهای زائد با لیزر برای نواحی مختلف بدن متفاوت است برای مثال زمان لازم برای لیزر قسمت های کوچک تر مانند لب ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد ، این درحالی است که لیزر پا حدود 20 دقیقه زمان می برد. همچنین زمان لازم برای لیزر موهای زائد آقایان نسبت به خانم ها بیشتر است.
- صرفه‌جویی در هزینه حذف موهای زائد
تعداد جلسات در تعیین هزینه لیزر موهای زائد بسیار تاثیر گذارند و هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد ، قیمت لیزر مو هم بیشتر خواهد شد .ولی چون نتایج لیزر مو بلند مدت است و باعث کاهش رشد موهای زائد به مدت طولانی می شود هزینه ی آن قابل توجیه است.
- لیزر مو به پوست آسیبی نمی‌رساند
لیزر موهای زائد روشی است که هیچ آسیبی به بافت های کناری پوست وارد نمی کند و اشعه آن تنها به لایه های سطحی زیر پوست برخورد میکند که در صورت رعایت نکات و استفاده صحیح هیچ عارضه ای نخواهد داشت.
- درد،خونریزی و دوره ی نقاهت ندارد
از آنجایی که آستانه تحمل درد در افراد مختلف، متفاوت است ، می توان گفت که درد ناشی از حذف موهای زائد با لیزر هم در افراد مختلف متفاوت است. البته ما در این مرکز با فراهم آوردن دستگاه کولینگ تلاش خود را برای به حداقل رساندن درد به کار بسته ایم. لیزر مو در آقایان به دلیل ضخامت بیشتر موها، ممکن است درد بیشتری به همراه داشته باشد.
- حذف موهای زائد با لیزر به کاهش موهای زیرپوستی کمک می کند
روش اصلاح با تیغ و اپیلاسیون باعث رشد موهای زیرپوستی می شود که بسیار آزار دهنده است. لیزر بافت موها را تغییر می دهد و همین امر سبب کاهش رشد موهای زیر پوستی می شود.
- لیزر یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد است
این بدان معنا است که بر خلاف روش هایی همچون اپیلاسیون، لیزر مو یکبار برای همیشه انجام می‌شود و پس از آن شما دیگر شاهد رشد مو در ناحیه مورد نظر نخواهید بود.
- حذف موهای زائد با لیزر یک روش درمانی مناسب برای آقایان می باشد
میزان هورمون تستستورون در مردان بالا است و همین امر باعث رشد موهای ضخیم و پرمویی در مردان است و کندن این موهای زائد دردناک است. لیزر موهای زائد مردان نسبت به روش های دیگر درد کمتری دارد و مردان با انجام این روش دیگر نیاز به اپیلاسیون در هر هفته یا اصلاح چند روز یکبار ندارند.


نتیجه گیری

با توجه به تفاوتی که در دستگاه ها یافت می شود هزینه لیزر موهای زائد در هر یک از آنها نسبت به دیگری متغیر است و هر کدام از آنها بر روی پوست خاصی تاثیرگذار می باشد.
نکته قابل توجه این است که افراد پیش از لیزر موهای بدن باید تمامی اطلاعات و جزئیات مربوط به آن را بدانند و به کلینیک های معتبر که کادر آن مجرب و متخصص هستند مراجعه کنند.


تماس با اپکس
راه های ارتباطی