کویتیشن

کویتیشن

دستگاه کویتیشن چیست؟

دستگاه کویتیشن که با نام های اولتراسوند کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن نیز شناخته می شود. یکی از جدیدترین روش های کانتورینگ بدن و لاغری موضعی است. دستگاه اولتراسونیک کویتیشن یک روش با تهاجم کم و جایگزین لیپوساکشن است. که از امواج اولتراسونیک برای تبدیل سلول های چربی به اسید های چرب که راحت تر از بدن دفع می شوند، استفاده می کند. لاغری با کویتیشن برخلاف روش‌های جراحی مانند بای‌پس معده و لیپوساکشن، هیچ جای زخمی را از خود باقی نمی‌گذارد.
اگر خواهان اندامی سفت و خوش فرم هستین استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن می تواند برای شما مناسب باشد. این روش به چندین جلسه ی درمانی نیاز دارد که طی آن نواحی دارای چربی موضعی با امواج فراصوت با فرکانس پایین (که به دلیل کم بودن فرکانس هیچ عارضه ای ندارد) مورد هدف قرار می گیرند.


نحوه لاغری با دستگاه کویتیشن


دستگاه کویتیشن امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند ( 20 تا 40 کیلو هرتز) تولید می کند. در اثر برخورد این امواج با مولکول های آب میان بافتی، حبابهای ریزی در اطراف سلول های چربی ایجاد می‎شود. حبابهای ایجاد شده تحت تاثیر امواج اولتراسونیک قرار می‎گیرند. سپس فوران شده و با دیوار سلول های چربی برخورد می‎کنند. در اثر این برخورد حباب ها پاره می‎شوند و سبب بیرون ریختن چربی ها و آب درون سلولی یا تری گلیسرید می‎شود. پس از ترکیدن این حباب ها بدن به طور طبیعی این اسیدهای چرب را با مجاری ادرار و سیستم لنفاوی خارج می کنند. این پروسه باعث لاغری با دستگاه کویتیشن می شود و تمام این عملیات بدون اینکه به روش جراحی نیازی باشد انجام می شود.


مزیت های روش کویتیشن

از جمله مزیت هایی که در روش کویتیشن می توان به آن اشاره کرد این است که زخمی به جا نمی ماند، بعد از انجام نیازی به استراحت کردن نیست، با یک روش طبیعی چربی ها از بین رفته و دفع می شود، برای استفاده از این روش در هر جلسه زمان کمی لازم است و در کمتر از یکساعت طول درمان انجام می شود، هزینه بالایی ندارد، سلول های چربی بدون اینکه عوارضی بر جای بگذارد در مدت زما ن کمی از بین می روند.


مقایسه روش کویتیشن با روش لیپوماتیک

روش لیپوماتیک را بهتر است کسانی به کار ببرند که می خواهند در زمان کمی بهترین نتیجه را دریافت کنند، در این روش از بی حسی موضعی به کار می برند اما در روش کویتیشن درد کمی تجربه می شود و اصلا احتیاج به بی حسی ندارد، در صورتی که کسی بخواهد از بافت چربی بدن خود برای موارد دیگر بهره ببرد بهتر است که از روش لیپوماتیک بهره ببرد، و از این چربی های سالم به عنوان فیلری برای نقاطی از صورت و… بهره برد، اما در این روش احتمال ایجاد عفونت و ورم به نسبت روش کویتیشن بیشتر است، اما کویتیشن نه احتیاج به بیهوشی و نه بی حسی دارد.
عمل کویتیشن در صورتی کارآیی خود را به بهترین شکل نشان خواهد داد که هم فرد ورزش هایی را به صورت منظم انجام دهد و هم مواد غذایی مفید و موثری را در زمان تعیین شده به کار برد.
باید اضافه کرد که هر دو روش کویتیشن و لیپوماتیک در کنار مزایای هم عوارضی وجود دارد و کارآیی هر کدام از این روش ها و اینکه کدام روش به کار برده شود بهتر است از طریق مشورت با پزشک و دست یافتن به هدف خاص خود فرد امکان پذیر باشد
چون مثلا افرادی که از انجام کارهایی مانند بیرون کشیدن بافت چربی و … می ترسند نمی توانند از لیپوماتیک به کار ببرند و روش کویتیشن پیشنهاد می شود و یا افرادی که ترجیح می دهند طول درمان کمتری داشته باشند روش لیپوماتیک پیشنهاد می شود چون روش کویتیشن حدود 10 تا 12 جلسه زمان می برد که این فواصل زمانی نیز در مدت محدودی می باشد.
کویتیشن (UltraZED) یک پدیده طبیعی مبتنی بر اولتراسوند فرکانس کم است. میدان اولتراسوند باعث ایجاد حباب‌هایی در مایعی می‌شود که سلول‌های چربی را احاطه کرده است که به تدریج رشد می‌کند و از داخل می‌ترکد. از آنجایی که غشاء سلول‌های چربی ظرفیت ساختاری برای تحمل کردن ارتعاشات ندارند، اثر کویتیشن به راحتی آنها را می‌شکند، در حالی که بافت رگ‌دار، عصبی و عضلانی را خفظ می‌کند.


کویتیشن برای چه کسانی مناسب نیست؟


قبل از استفاده از هر گونه درمان، افراد باید سابقه پزشکی خود را به پزشک ارائه دهند. برخی از موارد منع مصرف عبارتند از:
• این روش‌ها برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود.
• زنان باردار و همچنین افراد صرعی باید از انجام این روش خودداری کنند.
• افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند فشار خون، دیابت و سرطان نباید از این درمان استفاده کنند.
• افراد مبتلا به ایمپلنت‌های فلزی در ناحیه درمان باید در این فرآیند شرکت کنند.
• کویتیشن به تنهایی روشی برای کاهش وزن نیست.
• تمام افرادی که پروتز فلزی در بدن آنها به کار رفته یا دچار بیماری های قلبی-عروقی و مشکلات جدی دیگر هستند، نمی توانند از کویتیشن استفاده کنند. به دلیل آسیب متابولیک در این روش، افراد دیابتی باید از انجام این روش بپرهیزند
دستگاه کویتیشن روشی برای لاغری موضعی است. یعنی باعث کاهش سایز می شود نه وزن. به عبارت دیگر این دستگاه به شما کمک می کند پهلوها یا بازو هایتان را لاغر کنید. به طور کلی، لاغری موضعی برای کسانی مناسب است که فقط می خواهند نواحی کوچکی از بدن شان را سفت و صاف کنند.


کاربردهای اصلی کویتیشن

• کاهش سلولیت
• خوش تراش کردن و شکل دادن به بدن
• از بین بردن چربی‌های عمقی
• سفت کردن و جوانسازی پوست، بهبود قابلیت ارتجاعی پوست
• کاهش کلی دور کمر، شکم و باسن
• عوارض استفاده از دستگاه کویتیشن چیست؟
• ممکن است در برخی موارد عوارض بسیار خفیفی را مشاهده کنید که شامل موارد زیر است:
• قرمزی زود گذر پوست
• حالت تهوع
• تشنگی
• سردرد خفیف
• کاهش اشتها

 

چه کسانی گزینه ی خوبی برای کویتیشن هستند؟

شما گزینه ی خوبی برای کویتیشن هستید، در صورتی که:
• می خواهید چاقی نقاط خاصی از بدن را رفع کنید
• بیش از حد دچار اضافه وزن نیستید
• در دوره ی بارداری یا شیردهی به سر نمی برید
• مستعد خونریزی های شدید نیستید
• دچار مشکلات قلبی، گردش خون و یا بیماری های کبدی نیستید
• هیچ جسم خارجی یا فلزی در بدن شما به کار نرفته. اگر به تازگی آنها را از بدن خود خارج کرده اید، حتما با مشورت پزشک اقدام به کویتیشن کنید.


آیا بعد از انجام کویتیشن مراقبت های خاصی پیشنهاد می شود؟

هنگامی که از این روش استفاده می شود بهتر است که مراقبت هایی که بهتر بودن درمان کمک می کند به کار برده شود، از جمله اینکه از آب به مقدار بیشتری استفاده شود و علت آن این است که دفع ادرار بعد از این عمل زیاد می شود و با این شیوه از اینکه آب بدن کم شود جلوگیری شود
بهتر است از موادغذایی که مفید هستند و مواد مغذی را در خود دارند به کار برده شود و این مواد غذایی بتواند به بدن انرژی لازم را منتقل کند، از ورزش هایی به صورت روزانه به کار برده شود تا ماندگاری این روش بیشتر باشد، و وزن اضافی که می ماند با این شیوه از بین برود. از استفاده از غذاهای چرب خودداری شود، و جایی که درمان انجام می شود را ماساژ داد.


آیا نتایج کویتیشن ماندگار است؟

نتایج در نقاطی که تحت درمان قرار گرفته اند، ماندگار هستند. اما در صورتی که فرد دچار اضافه وزن شود، ممکن است چربی ها در نقطه ی دیگری از بدن جمع شوند. یک رژیم غذایی متعادل همراه با ورزش نتایج را قابل قبول تر می کند.


تماس با اپکس
راه های ارتباطی