تفاوت میکرو نیدلینگ و مزو میکرو نیدلینگ

تفاوت میکرو نیدلینگ و مزو میکرو نیدلینگ

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ ترکیبی از مزوتراپی و میکرونیدلینگ است و در این روش از داروهای مناسب و سازگار با پوست بدون استفاده از سرنگ توسط سوزنهای نازک، وارد پوست میشوند؛ بنابراین از کوکتلهای مزوتراپی در روش میکرونیدلینگ استفاده میشود تا اثربخشی درمان چندین برابر بیشتر شود.
این عمل را میتوان یک درمان پشرفته برای تحریک تولید کلاژن در نظر گرفت. چون که کوکتلهای مزوتراپی از طریق میکرو کانالهای ایجاد شده، وارد لایه های پوست شده و بافتهای آسیب دیده را درمان میکند.

مزونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

درد مزونیدلینگ نسبت به روش مزوتراپی کمتر است، اما میتوان برای انجام آن از بی حسی موضعی استفاده میشود و درد آن کاملا قابل تحمل میباشد.
سپس کوکتل های مخصوص، درون سیستم سوزنی دیجیتالی قرار گرفته و درمان آغاز میشود.

مزونیدلینگ مو

مزونیدلینگ مو چگونه انجام می شود؟
با تزریق مواد مزوتراپی به ناحیه پوست سر، فولیکولهای مو را تقویت میکند و به رشد موهای جدید کمک میکند و در این روش جریان با کاهش سبوم اطراف فولیکولهای مو، میزان پروتئین افزایش پیدا کرده و میزان فولیکول پوست سر، افزایش پیدا میکند.
علاوه بر این، مواد مغذی مزوتراپی از طریق میکروپانچ های ایجاد شده وارد پوست شده و به رشد بهتر فولیکول و تقویت مو، کمک میکند.


برای انجام مزونیدلینگ از چه موادی استفاده می شود؟

اینکه از چه موادی استفاده میشود به هدف و محل تحت درمان بستگی دارد. در برخی موارد از این روش نه تنها برای جوانسازی پوست بلکه برای رویش مجدد مو هم استفاده میشود؛ به همین دلیل ماده ای که برای از بین بردن لکهای پوستی استفاده میشود، با ماده ای که برای جوان سازی مورد استفاده قرار میگیرد، فرق میکند.

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ

همانطور که گفته شد، مزو نیدلینگ ترکییبی از مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. اما احتمالاً این سؤال برای شما مطرح میشود که دقیقاً تفاوت این دو در چیست.
میکرونیدلینگ برای تحریک و افزایش تولید کلاژن پوست، از هیچ ماده کمکی استفاده نمیشود. بلکه با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ، پوست تحریک شده و تولید کلاژن افزایش مییابد.
در مزوتراپی از مواد مغذی و مناسب برا تحریک پوست استفاده میشود. این مسئله هم موجب افزایش اثربخشی روش درمان شده و هم در برخی افراد حساسیت ایجاد میکند.
طول دوره درمان میکرونیدلینگ از مزوندلینگ کمتر است و دوره نقاهت مزونیدلینگ بیشتر از میکرونیدلینگ است و در برخی از افراد تا چند روز ادامه دارد و ممکن سردرد شوند.

کاندیدای مناسب مزونیدلینگ

استفاده از این روش درمان برای تمامی افراد مختلف پوستی که از مشکلاتی مانند اسکار، آکنه و لکهای پوستی رنج میبرند، بلامانع است.
اما در صورتی که یکی از مشکلات زیر را دارید، قبل از انجام این عمل، حتماً پزشک خود را در جریان قرار دهید:
به یکی از انواع عفونتهای پوستی فعال مانند تب خال مبتلا هستید.
به داروهایی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار میگیرند، حساسیت دارید.
به دلیل ابتلا به یکی از بیماریهایی مانند دیابت، سیستم ایمنی قوی نداشته و زخمهایتان دیرتر از حد معمول، درمان میشوند.
از داروهایی که منجر به رقیق شدن خون میشوند، استفاده میکنید.
مراقبتهایی که باید قبل از مزونیدلینگ انجام شود این است گه از انجام سایر عملهای زیبایی مانند تزریق بوتاکس و تزریق ژل تا 2 هفته قبل از عمل خودداری کنید.
پوست خود را برنزه نکرده و قبل از انجام عمل هم کاملاً پوست خود را تمیز کنید.
مصرف داروهایی که منجر به رقیق شدن خون میشوند را 1 هفته قبل از انجام مزونیدلینگ قطع کنید.
مراقبتهای بعد از مزونیدلینگ
با توجه به اینکه در این روز از سوزنهای مخصوص استفاده میشود، قرمزی و التهاب بعد از انجام آن طبیعی است. به طور معمولی پوست بعد از انجام مزونیدلینگ کمی تیره شده و بین 7 الی 10 روز زمان میبرد تا پوسته پوسته شده و از بین برود.
بعد از 3 الی 5 روز میتوانید فعالیتهای روزمره تان را از سر بگیرید.
بهتر است که در طول دوره نقاهت از داروهایی که پزشک تجویز میکند چه به صورت موضعی و چه خوردنی مصرف کنید و حتما ضد آفتاب بزنید.
در صورتی که مزونیدلینگ مو انجام داده اید، شامپو مخصوص که پزشک تجویز کرده استفاده کنید. علاوه بر این، از سشوار و رنگ کردن مو هم تا مدتی خودداری کنید.
رفتن به استخر، سونا و محیطهایی که بیش از اندازه گرم هستند، خودداری کنید.
از تحریک ناحیه تحت درمان، از طریق مالیدن یا خاریدن خودداری کنید.
بهترین زمان انجام مزونیدلینگ چه موقع از سال است؟
با توجه به روش درمان، بهتر است که در ماههای سرد سال، برای انجام مزونیدلینگ اقدام کنید. چون که میزان اشعه آفتاب و قدرت آن کمتر است و هم میزان عرق کردن پوست. علاوه بر این، سردی هوا به خودی خود هم کمک میکند که قرمزی و التهاب پوست را کاهش دهد.

برای انجام مزونیدلینگ به چند جلسه نیاز است؟

بستگی به پوست هر فرد دارد و بسته به ناحیه تحت درمان، میزان آسیب دیدگی، نوع پوست و …تعداد جلسات متغیر است. اما به طور معمول، با 6 جلسه که 4 هفته از یکدیگر فاصله دارند میتوان به نتیجه مطلوب رسید.
از مزونیدلینگ برای کدام یک از نواحی بدن میتوان استفاده کرد؟
از این روش برای جوانسازی نواحی مختلف بدن مثل صورت، گردن، دست و …میتوان استفاده کرد. علاوه بر این، از مزونیدلینگ برای کمک به رویش مو و جلوگیری از ریزش هم استفاده میشود.


تماس با اپکس
راه های ارتباطی