کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو بدون برش سر

کاشت مو به روش sut بدون برش سر انجام میشود و روش کامل کاشت موی طبیعی می باشد و تمامی عیب های روش های قبل خود را در خود حل نموده و روشی بی نقص در دنیا شناخته شده است و پر کاربرد ترین روش در کاشت موی طبیعی می باشد .
این روش  برای برداشتن موها علاوه بر قسمت پشت گوش یا پشت سر یا از نقاط دیگر بدن ، که بانک موی قوی  داشته باشند نیز استفاده میکند  و افرادی که طاس کامل بودند  با وجود این روش جای هیچگونه نگرانی را ندارند زیرا روش های قبلی فقط میتوانستند از پشت گوش و پشت سر مو بردارند و کسانی که مو نداشتند نمی توانستند کاشت مو را  انجام دهند  اما روش  sut این امکان را برای افراد ایجاد کرده است که همه ی افراد بتواند از این روش استفاده کند .
در این روش ، هرجای بدن را که مویی مقاوم دارد با بی حسی  برداشت می کنند و  فولیکول موها را جدا میکنند و به صورت جداگانه فولیکول ها را  بر قسمت طاسی سر می برند و با کمک بی حسی موضعی ، کاشت مو ، بدون برش سر را انجام میدهند . این روش تراکم بالایی دارو و به گونه ایی که سه برابر روش های ما قبل خود می باشد و این مزیتی عالی  محسوب می شود.


مزایای کاشت مو به روش SUT

کاشت مو SUT تکنیکی کاملا پیشرفته و تکمیل شده از  روش های دیگه است ، به همین دلیل معایب بقیه تکنیک ها تا حد ممکن در این روش از بین رفته است.

در کاشت مو به روش SUT، سعی جراح بر این است که فولیکول ها را به گونه ای استخراج کند که حداقل میزان بافت پوست سر همراه با آن برداشته شود. و انتقال فولیکول ها به تنهایی و بدون اتصال به بقایای بافتی پوست سر این امکان را ایجاد می کند تا در نهایت حداکثر تعداد فولیکول های کاشته شده، رشد کنند و این عامل  حاصل از پیوند مو به روش SUT از سایر تکنیک ها را متفاوت میکند.  ویژگی استخراج فولیکول های خالص در تکنیک FIT نیز تا حدودی صادق است، اما از آنجایی که در روش SUT فرآیند استخراج به طور کامل با دستگاه های پیشرفته ای انجام می شود، لذا نتایج حاصل از SUT به مراتب با کیفیت تر و طبیعی تر خواهند بود.
به یاد داشته باشید که در روش SUT به هیچ عنوان بیهوشی نداریم و از  بی‌حسی موضعی در این تکنیک مورد استفاده قرار می گیرد.
در تکنیک SUT، ابزارهایی کاملا اتوماتیک و یشرفته کار استخراج ، جمع آوری ، نگه داری و کاشت فولیکول ها را تحت نظارت جراح انجام می دهد.  سرعت فرآیند کاشت را به طور قابل توجهی نسبت به سایر تکنیک ها این دستگاه بالا می برد. همچنین امکان ایجاد  آسیب به فولیکول ها به حداقل خود می رسد و از آنجایی که از پانچ های نوک تیز دستی در این روش استفاده نمی شود، لذا متقاضی درد وخون ریزی و اسکاری را تجربه نخواهد کرد.
تکنیک SUT روشی کم‌تهاجمی است و از روش‌های کاشت موی بدون جراحی به شمار می‌آید، چون در این تکنیک درد، خونریزی، بی‌هوشی و بخیه وجود ندارد و
دوره‌ی بهبودی یا ریکاوری آن کوتاه است. سوراخ‌های کوچک در بانک مو تا 7 روز و در ناحیه‌ی گیرنده حداکثر تا 14 روز بعد التیام می‌یابند.
بلافاصله بعد از عمل، درد و ناراحتی احساس نمیکنید یا بسیار کم متوجه درد آن میشوید.
و جای زخم یا اسکار ایجاد نمی‌شود.
بعد از درمان معمولاً محدودیتی برای انجام فعالیت های روزمره وجود ندارد و
در صورت امکان، از مناطقی مانند زیر ریش برداشت مو در این تکنیک مجاز است.

کاشت موی سر


عوارض کاشت مو به روش SUT:


عوارض در روش SUT به کم ترین حد رسیده است، اما این موارد ممکن است برای بعضی ار افراد رخ دهد که معمولاً خفیف بوده و در چند روز تا چند هفته برطرف می شوند.

تورم قسمت پیشانی واحساس بی حسی در ناحیه ی اهداکننده که بعد از چند هفته از بین میرود.
رشد نابرابر و با تاخیر در موهای کاشته شده.


مقایسه کاشت مو به روش SUT و روش FIT :


شباهت روش SUT و FIT این است  که در هر دو روش، فولیکول مو برداشت می شود و در محل مورد نظر کاشته می شود. روش SUT نسبت به روش های کاشت مو FIT و FUT مدرن تر است و تقریباً به صورت تمام اتوماتیک انجام می شود واز بدون اینکه برشی در سطح پوست سر ایجاد شده و بدون عمل جراحی برای برداشتن مو انجام شود، برداشت فولیکول های مو توسط پانج لیزری انجام می شود و پس از فریز کردن، در مناطقی کم مانند پشت و طاس سر کاشته می شود. از آنجایی که فولیکول های مو فریز می شوند نگهداری آنها بدون ریسک تخریب تا زمان کاشت وجود دارد.


معمولا در یک جلسه با روش sut چند تار مو می توان کاشت؟


هر چه تراکم میزان موهای پشت سر فرد بیشتر باشد، تعداد واحدهای فولیکول مو بیشتر می‌شود و ممکن است مویی که از پشت سر برداشته می‌شود تک دانه و یا چند دانه‌ای باشد.
برای مثال: اگر از یک فرد هزار مو برداشت شود، به همان تعداد می‌توان کاشت. ولی اگر موهای فرد چهارتایی باشد به 4 هزار تار مو ارتقا می‌یابد. که این حالت به نوع مو فرد بستگی دارد. به طور کلی با روش های  (FIT) و(FUT) در 3 روز پشت سرهم بیشتر از 6 تا 7 هزار تارمو نمی‌توان برای افراد کاشت. همچنین در این روش های رایج تكرار جلسات كاشت و خستگی بیمار و در نهایت تراكم كم موهای كاشته شده را شاهد هستیم. اما با تكنیك (SUT ) شخص مورد نظر پیوند مو می تواند، تجربه ای كاملاً بدون درد و خستگی و تراكمی بالا و کاشتی با کیفیت را تجربه كند.

مراقبت های بعد از کاشت مو:

1-یکی دوروز بعد کاشت استراحت کنید و از رفتن به سر کار خودداری کنید.
2-سه روز بعد از کاشت از خوردن گوشت قرمز خودداری شود.
3-استفاده از کمپرس یخ در شب اول و فردای روز کاشت روی پیشانی و چشم ها و در صورت داشتن ورم استفاده از کمپرس آب گرم یک هفته بعد کاشت و در صورت داشتن ورم تزریق آمپول دگزامتازون.

4-تا 3ماه از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید مستقیم و باد های شدید و محیط های پی باگرد و غبار شدید و آلودگی خودداری کنید.
5-انجام ورزش های سبک مثل پیاده روی و دوچرخه سواری بعد از 2هفته و ورزش های سنگین مثل بدنسازی و فوتبال و شنا تا 3ماه ممنوع می باشد.
6-استفاده از استخر و سونا تا 3ماه ممنوع است.
7-تا 2ماه از مصرف سیگار، قلیان، مواد مخدر، مشروبات الکلی و... خودداری نمایید.
8-لباس های یقه بسته و تنگ باعث کاهش جریان خون به سمت سر و موها می شود بنابراین 2هفته از لباسهای دکمه دار و یقه باز استفاده کنید.
9-از رنگ کردن مو و انجام هرگونه اقدام شیمیایی تا یک سال خودداری فرمایید.
1-10تا 2هفته بعد از کاشت از کوتاه کردن موهای پشت سر و 3ماه کوتاه کردن موهای کاشته شده بپرهیزید.
11-از شب اول تا 5شب باید با بالشت دور گردنی و زاویه 45درجه بخوابید و از روز ششم تا 2هفته ترجیحا از بالشت گردنی استفاده کنید.
1-12تا 4روز از خوابیدن به پهلو خودداری کنید.
13-از فردای روز کاشت شستن بدن هیچ مانعی ندارد. روز بعد کاشت با اسپری موهارا شستشو دهید .از روز دوم تا یک هفته با اسپری شستشو که حاوی 4/1 شامپو بچه و 4/3 آب است بشویید سپس با یک اسپری کامل آبکشی کنید . از کشیدن دست روی محل کاشت خودداری کنید اما دست کشیدن اطراف محل برداشت مانعی ندارد.
14-بعد از 8روز شست وشو زیر دوش آب ولرم با فشار آب خیلی کم مانعی ندارد.به آهستگی سر را با حرکت دورانی انگشتان دست ماساژ دهید(روزی یک بار)
15-از روز هشتم تا بیست روز برای شست و شو از شامپو بچه استفاده کنید .از روز بیستم به بعد باید یک روز در میان از شامپوی مخصوص کاشت و شامپو معمولی روزانه استفاده کنید.اگر پوست سرتان چرب است به جای شامپو معمولی از شامپوی مخصوص موهای چرب استفاده کنید.
16-پس از یک ماه شستن سر کاملا طبیعی انجام می شود.از محصولات آرایشی تافت و ژل و پودرهای پریشت کننده تا یک سال ممنوع است.
17-برای تسکین درد در روز های اول هر 6ساعت یک قرص استامینوفن و بروز درد شدید روزی 2عدد شیاف دیکلوفناک 100میلی گرم استفاده کنید.
18-موهای شما بعد از یکی دو هفته اول شروع به ریزش کرده و تا 3ماه در فاز خواب است و بعد از 3ماه شر.وع به رشد می کند.
19-خارش سر در ناحیه گیرنده و برداشت کاملا طبیعی است و در افراد مختلف متفاوت است.در بازه زمانی 2هفته بعد از کاشت روزی چند بار از اسپری آب خنک در موضع استفاده شود اگر خارش شدید باشد می توان از قرص سیتریزین هر 8 ساعت یک عدد استفاده کند.
20-التهاب و قرمزی پوست تا 6 ماه بعد کاشت طبیعی است.
21-درد در ناخیه بخیه تا 3 ماه طبیعی است(افرادی که پشت سر بخیه دارند)
22-بی حسی پوست سر احساس کشیدگی و گزگز شدن و خواب رفتگی تا 6 ماه طبیعی است در افراد مختلف متفاوت می باشد .
23-وجود پوسته های سفید و زرد اطراف گرافت ها تا 10روز طبیعی است پس از آن خود به خود دچار ریزش می شوند و از کشیدن و کندن  آنها جلاوگیری کنید.


تماس با اپکس
راه های ارتباطی