هایفوتراپی

هایفوتراپی

تعریف هایفو تراپی

سونوگرافی متمرکز بر شدت بالا (هایفو) یک روش زیبایی نسبتاً جدید برای سفت شدن پوست است که برخی آن را جایگزینی غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت می دانند. این ماده از انرژی اولتراسوند برای تشویق تولید کلاژن استفاده می کند که منجر به سفت شدن پوست می شود. هایفو بیشتر به دلیل استفاده در درمان تومور شناخته شده است. اولین گزارش استفاده از هایفو برای استفاده زیبایی در سال 2008  از یک منبع معتبر گزارش شده است. سپس در سال 2009 توسط سازمان غذا و دارو (FDA) برای لیفت ابرو تأیید شد. همچنین توسط FDA در سال 2014 مشخص شد که هایفو می تواند جهت بهبودی خطوط و چین و چروک قسمت فوقانی قفسه سینه و گردن مورد استفاده قرار گیرد . چندین آزمایش بالینی کوچک ، هایفو را برای رفع و اصلاح چین و چروک صورت ایمن و مؤثر دانسته است. چند ماه پس از درمان ، افراد می توانستند نتایج را مشاهده کنند. در حالی که این روش برای جوان سازی صورت ، لیفتینگ ، سفت شدن و کانتورینگ بدن نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، تاکنون مشخص شده است که هایفو یک درمان امیدوار کننده است که می تواند جایگزین لیفت صورت شود ، به ویژه در افراد جوان که نمی خواهند خطرات و زمان بهبودی مرتبط با جراحی را داشته باشند. هایفو برای افرادی که موارد شدیدتر افتادگی پوست دارند ، به خوبی کار نخواهد کرد.

هایفو صورت

هایفو از انرژی اولتراسوند متمرکز برای هدف قرار دادن لایه های پوست ، درست در زیر سطح استفاده می کند. انرژی سونوگرافی باعث گرم شدن سریع بافت می شود. هنگامی که سلولهای ناحیۀ مورد نظر به دمای مشخصی رسیدند ، آسیب سلولی اتفاق می افند و این آسیب ، سلول ها را در تولید کلاژن بیشتر تحریک می کند. افزایش کلاژن منجر به ایجاد سفتی و ناحیه ای با چین و چروک کمتر می شود. از آنجا که پرتوهای فراصوت با فرکانس بالا بر روی یک محل بافت خاص در زیر سطح پوست متمرکز شده اند ، هیچ آسیبی به لایه های بالایی پوست و ناحیۀ مجاور آن وارد نمی شود. هایفو ممکن است برای همه مناسب نباشد. به طور کلی ، این روش در افراد بالای 30 سال که دارای شلی پوست ملایم تا متوسط هستند ، بهترین نتیجه را دارد.
افرادی که دارای پوست آسیب دیده از نور هستند و یا درجه بالایی از پوست شل دارند ممکن است قبل از دیدن نتیجه به چندین روش درمانی نیاز داشته باشند.

این روش برای افراد مسن با شلی شدید پوست یا پوست بسیار آویزان بر روی گردن ، مناسب نیست و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند. هایفو برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی باز در ناحیۀ هدف ، آکنه شدید یا کیستیک و کاشت های فلزی در ناحیه درمان توصیه نمی شود.

مزایای هایفو

طبق انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS) ، مزایای هایفو و سایر گزینه های غیر جراحی برای لیفت صورت در طی چند سال گذشته محبوبیت عمده ای داشته است. تعداد کل رویه های انجام شده بین سال های 2012 و 2017 64.8 درصد افزایش یافته است.
هایفو مزایای زیبایی شناختی زیادی دارد ، از جمله:

•    کاهش چین و چروک
•    از بین بردن افتادگی پوست در گردن
•    بلند کردن گونه ها ، ابروها و پلک ها
•    افزایش تعریف خط فک
•    محکم کردن پوست اطراف دکلته
•    صاف کردن پوست

نتایج مطالعه روی موضوع هایفو امیدوار کننده است. یک مطالعه معتبر در سال 2017 که شامل 32 کره ای بود نشان داد که هایفو پس از 12 هفته به طور قابل توجهی قابلیت ارتجاعی پوست گونه ها ، پایین شکم و ران ها را بهبود می بخشد. در یک مطالعه بزرگتر بر روی 93 نفر ، 66 درصد از کسانی که تحت هایفو قرار گرفتند پس از 90 روز بهبود در ظاهر و گردن خود را درک کردند.

درمان به روش هایفو چه حسی دارد؟

در طی روش هایفو ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. برخی افراد آن را به عنوان پالس های الکتریکی کوچک یا احساس خاردار سبک توصیف می کنند. اگر نگران درد هستید ، ممکن است پزشک قبل از درمان مصرف استامینوفن یا داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن (Advil) را پیشنهاد کند. بلافاصله پس از درمان ، ممکن است دچار قرمزی یا تورم خفیف شوید که طی چند ساعت آینده به تدریج از بین می رود.

مراحل هایفوتراپی:

قبل از انجام روش هایفو هیچ آماده سازی خاصی لازم نیست.
•    قبل از درمان باید تمام محصولات آرایش و مراقبت از پوست را از ناحیه مورد نظر پاک کنید.
•    پزشک یا تکنسین ابتدا ناحیه مورد نظر را تمیز می کند.
•     قبل از شروع یک کرم بی حسی موضعی استفاده می شود.
•    سپس پزشک یا تکنسین ژل سونوگرافی استفاده را روی ناحیۀ موردنظر استفاده می کند .
•    دستگاه هایفو در برابر پوست قرار می گیرد و پزشک یا تکنسین دستگاه را بر روی تنظیمات مناسب تنظیم می کند.
•    سپس انرژی اولتراسوند با پالس کوتاه به مدت تقریبی 30 تا 90 دقیقه به ناحیۀ مورد نظر منتقل می شود.

در صورت نیاز به درمان های اضافی ، شما درمان بعدی را برنامه ریزی خواهید کرد. در حالی که انرژی سونوگرافی در حال استفاده است ، ممکن است احساس گرما و سوزن سوزن شدن کنید. اگر آزار دهنده باشد می توانید از داروی ضد درد استفاده کنید. پس از انجام این عمل بلافاصله می توانید به خانه بروید و فعالیت های عادی روزمره خود را از سر بگیرید.

عوارض جانبی هایفو
اگر توسط متخصص حرفه ای آموزش دیده و واجد شرایط انجام شود ، هایفو بسیار ایمن می باشد .

بهترین قسمت در مورد این روش درمانی این است که شما بلافاصله پس از ترک دفتر ارائه دهنده خدمات خود را از سر بگیرید. ممکن است مقداری قرمزی یا تورم ایجاد شود ، اما باید سریع فروکش کند. احساس سوزن سوزن شدن ناحیه تحت درمان ممکن است برای چند هفته ادامه داشته باشد. به ندرت ممکن است دچار بی حسی یا کبودی موقت شوید ، اما این عوارض جانبی معمولاً پس از چند روز از بین می روند.
هایفو یک روش ایمن ، موثر و غیرتهاجمی برای سفت شدن پوست صورت در نظر گرفته می شود. انکار مزایای آن نسبت به لیفت صورت با جراحی سخت است. هیچ برشی وجود ندارد ، جای زخم وجود ندارد و هیچ زمان استراحت یا بهبودی لازم نیست. هایفو نیز بسیار ارزانتر از لیفت صورت است. اکثر افراد سه ماه بعد از درمان نهایی نتایج کامل را مشاهده می کنند.

اگر به دنبال درمانی سریع ، بدون درد و غیرتهاجمی هستید ، هایفو در مقایسه با لیفت صورت جراحی گزینه ای عالی است. البته ، هایفو درمانی معجزه آسا برای پیری نیست. این روش برای بیماران مبتلا به شلی پوست ملایم تا متوسط مناسب است و ممکن است لازم باشد طی یک تا دو سال این روند را تکرار کنید زیرا روند پیری طبیعی انجام می شود. اگر پیرتر هستید و دچار افتادگی پوست و چین و چروک شدید ، هایفو نمی تواند این مشکلات پوستی را برطرف کند.


تماس با اپکس
راه های ارتباطی