حذف تاتو

حذف تاتو

برای افرادی که خال کوبی دارند و مایل به برداشتن آن هستند مهم است که هم مزایا و هم خطرات برداشتن لیزر با خال کوبی را در نظر بگیرند - این به آنها امکان می دهد بهترین تصمیم را برای شرایط خود بگیرند.

حذف تاتو با لیزر چیست؟

از بین بردن تاتو با لیزر روشی است که از لیزرهایی با قدرت بالا که به عمق پوست نفوذ می کنند و می توانند ذرات جوهر درون سلول هایی را که به تاتو رنگ می دهند ، تخریب کند. انواع مختلفی از لیزر وجود دارد که بسته به رنگ جوهر تاتو ممکن است برای از بین بردن خال کوبی استفاده شود.
روش حذف تاتو به ویژگی های تاتو و هر فرد بستگی خواهد داشت. بیشتر افراد برای از بین بردن تاتو به یک سری جلسات کوتاه با فاصله 1-2 ماه نیاز دارند ، اگرچه تعداد دقیق جلسات را نمی توان از قبل پیش بینی کرد. معمولاً 5-10 جلسه لازم است ، اگرچه در بعضی موارد تا 20 جلسه نیز لازم است. این تنوع به عوامل زیادی مانند اندازه ، رنگ ، محل و سن تاتو بستگی دارد. با پیشرفت فناوری در سالهای اخیر ، نتایج حذف تاتو با لیزر با افزایش کارایی و کاهش خطر عوارض جانبی مثبت تر شده است.

مزایای حذف تاتو با لیزر

از بین بردن تاتو با لیزر یک روش دائمی است که به طور کامل تاتو را از روی پوست پاک می کند. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است فردی بخواهد تاتو را از بدن خود پاک کند که ممکن است شامل پشیمانی یا نارضایتی از ظاهر تاتو بر روی بدن  و یا به دلیل شرایط کاری و حرفه ایشان بخواهند خال کوبی خود حذف کنند.

خطرات از بین بردن تاتو با لیزر

از بین بردن کامل تاتو گاهی اوقات ممکن است دشوار باشد ، به خصوص برای افرادی که پوستی با رنگ تیره دارند یا می خواهند تاتو را با رنگ پاک کنند. برخی از افراد همچنین ممکن است به دنبال لیزر ، تغییراتی در بافت یا رنگ پوست خود مشاهده کنند.

برای اکثریت اتفاق افرادی که تحت لیزر حذف تاتو قرار می گیرند ، برای از بین بردن کامل تاتو به یک سری از روش های لیزر درمانی نیاز است. این باعث افزایش قرار گرفتن در معرض نور لیزر می شود ، بنابراین خطر عوارض مرتبط را افزایش می دهد. علاوه بر این ، مجموعه ای از درمان ها می تواند بسیار پرهزینه باشد.
این روش همچنین می تواند ناخوشایند باشد و ممکن است باعث شود فرد در ناحیه تحت درمان احساس درد کند. برای به حداقل رساندن این مسئله ، ممکن است قبل از درمان تزریق بی حسی موضعی انجام شود.
علاوه بر این ، نور لیزر می تواند به چشم آسیب برساند و بینایی را تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل استفاده از عینک محافظ چشم باید به افراد توصیه شود.
عفونت پوست گاهی اوقات می تواند به دلیل از بین بردن خال کوبی با لیزر اتفاق بیفتد. برای بیماران مهم است که از ناحیه پوستی که تحت درمان قرار گرفته محافظت کنند که باعث کاهش خطر ورود باکتری و عفونت بعدی می شود. به همین دلیل مراقبت های کافی پس از درمان ضروری است.

به حداقل رساندن خطر

مراقبت های بعدی پس از برداشتن تاتو با لیزر برای به حداقل رساندن خطر عوارض ضروری است. تمیز نگه داشتن پوست با شستشوی مرتب پوست در روزهای بعد از حذف تاتو توصیه می شود. استفاده از پمادهای ترمیم کننده می تواند به روند بهبود پوست کمک کند. این ناحیه باید به مدت تقریباً یک هفته بعد از هر جلسه با یک باند استریل پوشانده شود.

اثرات جانبی

لیزر درمانی اغلب از سایر روش های از بین بردن تاتو ایمن تر است ، مانند برداشتن ، درم ابریژن زیرا لیزر درمانی رنگدانۀ موجود در تاتو را درمان می کند و عوارض جانبی بسیار کمی وجود دارد. با این حال توجه به نکات زیر ضروری است :

1. ناحیۀ حذف تاتو شما در معرض خطر عفونت است واحتمال کمی وجود دارد که دچار زخم دائمی شوید.
2. بعید است که خال کوبی شما به طور کامل برداشته شود. در بسیاری از موارد ، ممکن است برخی از رنگها به طور مؤثرتری نسبت به رنگهای دیگر حذف شوند. به عنوان مثال خال کوبی های آبی و سیاه به خوبی با لیزر درمانی جواب می دهند.
3. در نهایت ممکن است شما دچار هایپوپیگمنتیشن شوید ، به این معنی که پوستی که تحت درمان قرار می گیرد نسبت به پوست اطراف آن کم رنگ است یا پوست آسیب دیده تیره تر از بقیه پوست باشد.
4. خال کوبی های آرایشی مانند خط لب ، خط چشم و ابرو ممکن است در واقع پس از درمان تیره شوند و با گذشت زمان کمرنگ می شوند.


تماس با اپکس
راه های ارتباطی