مزومیکرونیدلینگ

مزومیکرونیدلینگ

این درمان توسط پزشک فرانسوی دکتر میشل پیستور در سال 1952 آغاز شد. امروزه انواع مختلفی از درمان وجود دارد اما به عنوان یک اصل کلی از سوزن (درماپن) برای رساندن ویتامین ها ، اسیدهای آمینه ، عوامل کاهش دهنده چربی یا سایر ترکیبات به مزودرم( لایه میانی) پوست استفاده می شود. مزوتراپی یک روش فوق العاده متنوع برای جوان سازی پوست با بسیاری از کاربردها است. می توان از آن برای جوان سازی صورت ، گردن ، دکلته و دست ها و کاهش چربی در ناحیه باسن ، بازوها و شکم استفاده کرد. همچنین می تواند برای درمان کم پشتی مو یا ریزش مو ، کم آبی بدن ، سیاهی دور چشم ، سلولیت و ترک های پوستی بسیار مفید باشد .

درماپن چگونه کار می کند؟

اساساً ، یک درماپن دارای 12 یا 36 سوزن در نوک آن است و این سوزن ها برای سوراخ شدن لایه بالایی پوست استفاده می شوند ، زیرا درماپن روی ناحیه تحت درمان قرار می گیرد. معمولاً ، درماپن به صورت عمودی بر روی پوست قرار می گیرد و هنگامی که روشن می شود ، موتوری که در داخل قلم یافت می شود سوزن ها را به سرعت و با عقب و جلو بردن آن روی سطح پوست باعث ایجاد سوراخ هایی می شود .این سوراخ های ایجاد شده در این فرآیند معمولاً به منظور باز کردن منافذ فقط برای یک دورۀ زمانی است.
از درماپن بیشتر برای چین و چروک صورت ، جای زخم ، ترک های پوستی و خطوط صورت استفاده می شود. بنابراین ایجاد سوراخ در بافت اسکار باعث شروع بهبودی پوست می شود و بنابراین پوست آسیب دیده از بین می رود و با پوست جدید جایگزین می شود. برای چین و چروک ها و خطوط صورت ، اساساً کلاژن و الاستین تولید شده باعث ضخیم شدن پوست و همچنین سفت شدن پوست می شود و به پوست جوانی و شادابی می بخشد .

تفاوت بین مزونیدلنیگ و میکرونیدلینگ چیست؟

بسیاری از علاقه مندان به مراقبت از پوست میکرونیدلینگ را می شناسند و آن را دوست دارند و به حق نیز چنین است. این یک درمان شگفت انگیز است که پوست را سفت ، تقویت و صاف می کند از طرفی مزونیدلینگ اساساً تمام مزایای باورنکردنی میکرونیدلینگ را حتی در سطح بالاتری شامل می شود . در حالی که هر دو روش درمانی از دستگاه سوزن زنی یکسان استفاده می کنند ، اما هم در روش استفاده شده و هم در محصول استفاده شده متفاوت است.

میکرونیدلینگ

در این روش و با استفاده از دستگاهی ، سوزن ها با حرکات کنترل شدۀ رفت و برگشت برای نفوذ یکنواخت در پوست ، استفاده می شود و همزمان از اسید هیالورونیک برای ایجاد "لغزش" مورد نیاز دستگاه به طور یکپارچه در سطح پوست استفاده می شود.
عمل سوزن زدن ، سوراخ های کوچکی در پوست ایجاد می کند که پاسخ طبیعی را تحریک می کند و باعث جوان سازی کلی پوست به علاوه سایر مزایا می شود .

مزونیدلینگ

تفاوت اصلی در این روش درمانی استفاده از سرم های مزو با فرمولاسیون خاص است. این سرم ها در جایگزینی اسید هیالورونیک استاندارد استفاده می شوند و یک درمان و مزیت اضافه تری نسبت به میکرونیدلنیگ در اختیار بیمار قرار می دهد .
بسته به نیازهای پوستی فرد می توان نوع سرم خاص آن شخص را انتخاب کرد. برای رساندن سرم ازهمان دستگاه پیشرفتۀ سوزن زدن استفاده م شود. این روش برای رساندن سرم مزو بسیار مهم است و به آن اجازه می دهد تا لایه های ضخیم پوستی را دور زده و فوراً جذب شود. این روش های درمانی باعث ترمیم سلول در لایه ترانس درمال باعث القا کلاژن و روشن شدن پوشت می شود .


مزایای استفاده از هر دو روش  مزونیدلنیگ و میکرونیدلینگ چیست؟

هر دو روش درمانی در تحریک تولید طبیعی کلاژن و الاستین بسیار موثر هستند. از بین رفتن کلاژن که غالباً با روند پیری همراه است ، منجر به افتادگی ، کم رنگ و چین و چروک پوست می شود. با افزایش سن ، میزان تولید الاستین در پوست نیز کاهش می یابد و باعث از بین رفتن انعطاف پذیری و شکل می شود.

با افزایش تولید این پروتئین های مهم ضد پیری ، میکرو و مزو نیدلینگ  قادر به:

•    کاهش خطوط ریز و چین و چروک
•    بازیابی لطافت پوست
•    سفت شدن افتادگی پوست
•    توانمند کردن پوست برای حفظ فرم خود
•    بازیابی درخشندگی پوست

در حقیقت ، راز دستیابی به یک چهرۀ عالی اغلب به همین سادگی است که شروع به بهبود خواص درمانی پوست می کند. با ایجاد سوراخ های کوچک و کنترل شده به همراه سرم های خاص باعث ایجاد روشنایی ، سفتی ، صاف شدن پوست ، کاهش اندازه منافذ و چین و چروک و ایجاد یک رنگ پوست می شود .
در حالی که نتایج مشابهی در هر دو روش وجود دارد اما مزومیکرونیدلینگ توانایی بیشتری در رفع مشکلات خاص پوستی دارد.
نگرانی های ریشه دار پوست ، مانند کمبود آب بدن ، از طریق استفاده یا تزریق معجونات مراقبت از پوست با ویتامین و مواد معدنی بهتر حل می شود. این بدان معنی است که مزو نیدلینگ همچنین یک راه حل مناسب برای درمان نقاط لکه دار ، مانند تیرگی زیر چشم است ، زیرا یک محلول سفارشی فقط در نواحی خاص می تواند برای صاف کردن رنگ صورت استفاده شود.
انتخاب بین میکرو و مزو نیدلینگ بستگی به مشکلات پوستی هر فرد دارد .اگر با مشکلات سطحی و مسائل مربوط به رنگ و بافت روبرو هستید ، میکرونیدلینگ راهی است که باید دنبال کنید. اگر پوست به طور مزمن دچار کمبود آب شده یا در صورت علائم پیشرفته ای از پیری مانند افتادگی و پف کردگی دیده می شود ، مزونیدلینگ ، درمانی مناسب می باشد .
در هر صورت ، میکرو و مزونیدلنیگ تحریک یک تغییر سالم در پوست را ایجاد می کند  و زمینه را برای داشتن رنگ درخشان تر فراهم می سازد .


تماس با اپکس
راه های ارتباطی