کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن پیوند مو (شاخه) به ناحیۀ ابرو منتقل می شود. هدف از این عمل این است که از این پیوندها ، موهای جدید رشد کرده و نمای کامل تری در ابرو ایجاد کند.

روش کاشت ابرو

روش کاشت ابرو مشابه کاشت موی سنتی است.
پیوند موی ابرو از روی موهای بالای گوش شما گرفته می شود. یک پزشک نه تنها موها ، بلکه فولیکول های مو را نیز منتقل می کند که با ان کار به بیمار اطمینان داه می شود که پس از ریزش موهای اولیه منتقل شده ، موهای جدید می توانند در ابروها رشد کنند.
بعد از انجام بیهوشی عمومی ، پزشک برش های کوچکی در محل های اهدا کننده فولیکول و همچنین در محل های پیوند در ابروهاایجاد می کند. کل مراحل کار حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

مزایا و معایب

طرفداران کاشت موی ابرو توجه دارند که موهای جدید طبیعی به نظر می رسند زیرا متعلق به خود شما هستند. این روش همچنین ممکن است نیاز به آرایش ابرو را محدود کند.
با این حال ، موارد منفی نیز وجود دارد که می توان به هزینۀ آن اشاره کردد همچنین ممکن است چندین ماه طول بکشد تا فولیکول های جدید "گرفته" شود تا نتایج کامل را مشاهده کرد و این احتمال وجود دارد که این فولیکول های جدید موهای جدید تولید نکنند.

دورۀ نقاهت کاشت ابرو

دورۀ نقاهت برای کاشت ابرو نسبتاً سریع است. طی چند روز اول پوسته هایی در اطراف ابروها مشاهده خواهد شد . بهتر است به توصیه های زیر عمل شود :
لازم است تا 3 هفته پس از جراحی از ورزش شدید خودداری شود.
در صورت مشاهده هرگونه خونریزی ، تورم یا چرک در محل ، با پزشک خود تماس بگیرید.
بعد از چند هفته موهای پیوند شده می ریزد که این کاملاٌ طبیعی است و موهای جدید باید طی چند ماه آینده رشد کنند. در این میان ، ممکن است لازم باشد موهای پیوند شده کوتاه شود.

عوارض جانبی

یک خطر احتمالی برای پیوند ابرو این است که فولیکول های جدید مو کار خود را به درستی انجام ندهند و باعث رشد موی جدید نشوند . در چنین مواردی ممکن است بیمار در آینده مجبور به تکرار عمل کاشت مو شود .
همچنین خطرات مرتبط با خود جراحی وجود داردکه در صورت مشاهدۀ موارد زیر باید با پزشک مربوطه تماس گرفته شود :

•    خون ریزی بیش از حد
•    آسیب عصبی
•    ورم
•    کبودی
•    عفونت
•    جای زخم

قبل از پیوند ابرو سابقۀ پزشکی بیمار بررسی می شود تا تمام داروها و بیماری های زمینه ای مشخص گردد .

پیوند ابرو برای افراد زیر توصیه نمی شود :

•    آلوپسی آره آتا
•    تریکوتیلومانیا
•    اختلالات خونریزی
•    تاریخچۀ عوارض مربوط به جراحی زیبایی


این روش در کجا و توسط چه کسی باید انجام شود ؟

کاشت ابرو توسط جراحان پوست ، زیبایی یا پلاستیک انجام می شود. یک پزشک ممکن است جراحی را در یک مرکز سرپایی یا کلینیک انجام دهد .
هرگز نباید به دلیل صرفه جویی در هزینه  این روش را در مراکز غیرمعتبر انجام داد . زیرا نه تنها می تواند منجر به عوارض جانبی خطرناکی شود ، بلکه احتمالاً بیمار از کار ناراضی خواهد بود و ممکن است مجبور شود این کار را دوباره انجام دهید.

نکات مهم
اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید و می خواهید یک راه حل دائمی داشته باشید ، پیوند ابرو می تواند نتایج طولانی مدتی داشته باشد. با این حال ، نتایج ممکن است متفاوت باشد ، و همیشه خطر عوارض جانبی جراحی زیبایی وجود دارد. این واقعیت حتی با روشی به ظاهر ساده مانند کاشت ابرو نیز صادق است.دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

تماس با اپکس
راه های ارتباطی