جراحی لیفت ابرو و تاثیر آن در حالت صورت

جراحی لیفت ابرو و تاثیر آن در حالت صورت

جراحی لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو ، که معمولاً لیفت پیشانی نیز نامیده می شود ، صورت را در ناحیۀ بالای چشم جوان می کند تا ظاهر با طراوت تری را بازتاباند که نشاط طبیعی بیمار را بهتر نشان دهد. با از بین بردن افتادگی اضافی پوست در پیشانی و تغییر مکان عضلات و بافتهای زیرین ، لیفت ابرو می تواند یک ابروی آویزان را اصلاح کند ، شیارهای عمیق را از بین ببرد و یک کانتور جوان و صاف تر را به یک سوم بالایی صورت بازگرداند.

چرا لیفت ابرو انجام می شود ؟

مشکلی که در هنگام پیری در پیشانی ایجاد می شود تأثیر زیادی در حالات صورت ایجاد می کند ، ابروهای افتاده و به شدت خمیده می توانند باعث شوند که چهره دائماً حالتی خسته ، نگران یا حتی عصبانی به نظر برسد . برخی افراد از نظر ژنتیکی دارای ابروهای ضخیم و افتاده ای هستند که حالات چهره شان را تحت تأثیر قرار می دهد و لیفت ابرو این موارد را برطرف کرده و به افراد کمک می کند تا از ظاهری با طراوت و همچنین تغییرات مثبت دیگر برخوردار شوند.
تغییرات مثبتی که در چهرۀ افراد ایجاد می شود باعث می گردد که :

•    دیگران شما را فردی عصبانی و اخمو تصور نمی کنند و احساس بهتری خواهند داشت .
•    چشمان شما روشن تر و به طور طبیعی هوشیارتر به نظر می رسند .
•    اعتماد به نفس شما افزایش می باید زیرا دیگر نگران عبوث بودن چهره تان نیستید .


انتخاب جراح زیبایی

نتایج زیبا و طبیعی جراحی لیفت ابرو به یک جراح زیبایی متبحر باآگاهی کامل از آناتومی دقیق صورت نیاز دارد که با تلفیق تکنیک های جراحی برای حصول نتیجه ای منحصر به فرد با جنسیت  ، سن و ظاهر  بیمار ، اقدام کند .
هنگام مشاوره با جراحان زیبایی ، در مورد تجربۀآنها در جراحی های زیبایی صورت پرس و جو کنید . عکس های قبل و بعد از جراحی بیماران دیگر را ببینید بخصوص اگر چهرۀ بیمری شبیه شماست به نتایج بعد از آن دقت کنید . اگرچه نتایج به صورت فردی صورت می گیرد ، اما کارهای گذشته جراح زیبایی بهترین شاخص برای سبک کار او می باشد . اگر مرد هستید ، جراح باید تجربه لیفت ابرو را برای بیماران مرد داشته باشد ، زیرا تکنیک های لیفت ابرو برای حفظ ظاهر مردانه طبیعی باید متناسب باشد.

انواع جراحی لیفت ابرو

جراحان زیبایی از روش های مختلفی برای جراحی لیفت ابرو استفاده می کنند که برای هر بیمار با توجه به اهداف بیمار ، آناتومی منحصر به فرد و میزان اصلاحات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب ، بستگی دارد.

•    لیفت آندوسکوپی
به طور فزاینده ای ، جراحان زیبایی از روش آندوسکوپی برای جراحی لیفت ابرو استفاده می کنند که اغلب نتیجۀ مطلوبی به همراه دارد . برای لیفت ابرو با آندوسکوپی ، جراح زیبایی یک سری برش بسیار کوتاه (تقریباً 4/3 اینچ) درست پشت خط مو ایجاد می کند سپس با استفاده از یک دوربین کوچک و مخصوص و ابزارهای نازک ، ماهیچه ها را تغییر مکان داده و بافت های زیرین پیشانی را بلند می کند ، چربی و بافت اضافی را در صورت لزوم از بین می برد تا چهره ای جوان تر و طبیعی ترایجاد کند.

•    برش محدود و موقت لیفت ابرو
لیفت ابروی موقتی برش های طولانی تری نسبت به لیفت ابرو آندوسکوپیک دارد و معمولاً همراه با جراحی پلک انجام می شود. برش هایی به طول حدود 1 اینچ پشت خط مو ایجاد می شود. از طریق این برش ها ، جراح زیبایی بافت های قسمت پیشانی ابرو را بلند و جابجا می کند سپس از طریق برش هایی که برای یک عمل پلک فوقانی ایجاد شده است ، ناحیه بین ابروها برداشته می شود تا خطوط اخم صاف شود.

•    لیفت ابروی کلاسیک یا تاج دار
لیفت ابروی تاجی که با روش کلاسیک انجام می شود عموماً از مد افتاده است . جراحان زیبایی واجد شرایط با تکنیک های کم تهاجم تر و روش های جدید می توانند لیفت ابرو را انجام دهند . با این حال ، در موارد خاص ، ممکن است لیفت ابرو تاجی برای دستیابی به نتایج مطلوب بیمار لازم باشد. این روش شامل یک برش طولانی است که در پشت خط مو ایجاد می شود و از گوش به گوش می رسد. پوست ، چربی و بافت اضافی برداشته می شود و عضلات پوست و ابروی باقیمانده به شکل جوانتری به نظر می رسند .

دوران نقاهت جراحی لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو یک روش سرپایی است که با استفاده از بیهوشی عمومی یا آرام بخش وریدی با بی حسی موضعی انجام می شود. مدت زمان جراحی به نوع لیفت ابرو و همچنین اینکه همزمان روش دیگری انجام می شود یا نه بستگی دارد. برش ها ممکن است با بخیه یا منگنه بسته شود ، که به طور معمول حدود 1 هفته پس از جراحی برداشته می شوند.

بیماران معمولاً بعد از لیفت ابرو درد بسیار کمی را تجربه می کنند ، اما احساس ناراحتی جزئی و همچنین احساس گرفتگی در سراسر پیشانی کاملاً طبیعی است . تورم و کبودی در طی 10 روز اول یا تقریباً بعد از جراحی شایع است و پس از حدود 2 هفته برطرف می شود.
از سرگیری فعالیت های عادی و روزمره به فرد بستگی دارد . اگر به تنهایی لیفت ابرو صورت گیرد بهبودی معمولاً بسیار سریعتر از زمانی است که بیمار همزمان با لیفت ابرو ، لیفت صورت یا سایر روش های دیگر را نیز داشته باشد . دوران نقاهت که پس از لیفت ابرو انجام می شود به شرح زیر است :

•    روز جراحی: راه رفتن در خانه با کمک کسی
•    1 تا 2 روز پس از جراحی: دوش گرفتن مجاز است فقط باید مراقب نواحی برش باشید .
•    1 هفته بعد از جراحی: بازگشت به کار با تحرک کم ، برخی از بیماران می توانند زودتر به کار خود بازگردند. ممکن است بیمار از کار روزمره زود خسته شود بنابراین بهتر است برنامۀ کاری خود را محدود کند . اگر نگران کبودی قابل مشاهده هستید با جراح زیبایی جهت پوشاندن آن با لوازم آرایش مشورت کنید .
•    1 تا 2 هفته پس از جراحی: می توانید رانندگی  کرده و تحرک کامل داشته باشید به شرط آنکه مجبور بع استفاده از داروهای مسکن تجویز شده نباشید .

•    2 تا 4 هفته پس از جراحی: به تدریج ورزش را از سر بگیرید. جراح زیبایی شما راهنمایی هایی را برای فعالیت های شما ارائه می دهد.


لیفت ابرو در مقایسه با لیفت پلک و لیفت صورت

وقتی نوبت به جراحی زیبایی صورت می رسد ، شاید انتخاب بهترین روش کمی دشوار باشد .  اگر افتادگی ، گونه های توخالی و پف پلک دارید ، آیا به لیفت صورت یا لیفت پلک نیاز دارید؟ اگر ظاهری خسته دارید ، کداک نوع لیفت بیشتر از همه به شما کمک می کند؟

اگرچه بهترین راه برای یافتن مناسب ترین روش یا روش برای شما بحث در مورد نگرانی های خود با یک جراح زیبایی باتجربه و واجد شرایط است ، اما باید بدانید که هر روش بستگی به ناحیه ای دارد که دچار پیرری و افتادگی شده است  :

•    لیفت ابرو: پیشانی و بالای ابرو را بهبود می بخشد

•    لیفت پلک: ناحیۀ اطراف استخوان گونه تا استخوان ابرو را بهبود می بخشد.

•    لیفت صورت: میانه تا پایین صورت ، از استخوان گونه تا چانه و خط فک را بهبود می بخشد.

•    لیفت گردن: گردن را از چانه تا استخوان یقه بهبود می بخشد.

البته ممکن است جراح زیبایی از تکنیک های مختلف جهت برطرف کردن مشکلات صورت استفاده کند .


مدت زمان ماندگاری جراحی لیفت ابرو

هنگامی که عمل جراحی توسط پزشکی باتجربه انجام شود ، نتایج ماندگار این عمل برای سالهای طولانی ادامه خواهد داشت. با این حال ، هیچ چیز نمی تواند روند طبیعی پیری را متوقف کند و در نهایت بافت های پیشانی شما با گذشت زمان و جاذبه شروع به تجمع می کنند. می توانید با داشتن یک سبک زندگی سالم به نتیجه بهتر خود برسید. روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید ، رژیم غذایی غنی از غذاهای کامل و ویتامین ها مصرف کنید و سیگار نکشید. این به شما کمک می کند بدن سالم و پوست به بهترین شکل خود ظاهر شود.


تماس با اپکس
راه های ارتباطی