تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق یا انتقال چربی صورت

در حالی که بیشتر مردم فکر می کنند مهمترین نشانه های پیری چین و چروک شدن پوست و افتادگی آن است ، اما یکی از دلایل عمدۀ این مشکلات از دست دادن حجم صورت می باشد . این کاهش حجم صورت می تواند منجر به برجسته شدن خطوط استخوانی شقیقه ها و اطراف چشم شود و گونه ها را صاف نشان دهد. کانتور و تعریف صورت توسط ژنتیک تعیین می شود به همین دلیل برخی از افراد دارای چانه و استخوان برجسته هستند ، در حالی که دیگران چهره گردتری دارند و از ویژگی های دیگری برخوردار هستند. روش هایی برای افزایش حجم صورت و بهبود ظاهر صورت با انتقال چربی صورت یا پرکننده های پوستی وجود دارد. انتقال چربی غالباً به عنوان پیوند چربی شناخته می شود و این یک عمل جراحی طبیعی و کم تهاجمی برای انتقال چربی از ناحیه ای از بدن که در آن فراوان است و انتقال آن به صورت برای بازیابی حجم از دست رفته است. چربی با استفاده از تکنیک های مدرن لیپوساکشن به آرامی برداشته می شود و سپس برای تزریق در صورت آماده می شود. این ظاهر کاملاً طبیعی ایجاد می کند و خطر عفونت یا رد چربی توسط بدن کم است. نواحی درمانی معمول شامل چین و چروک بینی (بین بینی و لب ها) ، خطوط ماریوت (بین لب و چانه) ، گونه های صاف ، چانه های افتاده و نواحی های زیر چشم است. تزریق چربی غالباً برای بهبود کانتور و حجم صورت در بیماران جوانی که استخوان گونه یا چانه برجسته تری دارند ، استفاده می شود.
پرکننده های صورت یک روش غیر جراحی برای پر کردن چین و چروک و نواحی فرورفته صورت می باشد. این روش های درمانی تزریقی و غیرتهاجمی هستند ، اما نتایج آن موقتی است. برخی از مواد پرکننده تولید کلاژن را برای داشتن نتایج طولانی تر تشویق می کنند.

چه افرادی مناسب جهت تزریق یا انتقال چربی صورت هستند ؟

برای بازگرداندن حجم صورت و تزریق یا انتقال چربی باید به ان نکته مهم توجه داشت که بیماران باید چربی کافی برای برداشت داشته باشند و قبل از انجام معالجه باید وزن ثابت داشته باشند اما سایر پرکننده ها بسیار کم خطر بوده و شرایط روش های درمانی خیلی سخت نیست.

روش انتقال چربی

انتقال چربی روشی کاملاً ملایم است ، اما مراحل مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. ابتدا تکنیک های لیپوساکشن برای برداشتن چربی در نواحی از پیش تعیین شده بدن مانند معده ، باسن یا ران استفاده می شود. این کار از طریق برش های ریزی انجام می شود که تقریباً جای زخمی باقی نمی ماند.
چربی بازیابی شده با استفاده از حداقل دستکاری ، به آرامی برای تزریق آماده می شود. چربی با احتیاط به داخل خطوط ، گودال ها و فرورفتگی های صورت تزریق می شود تا جوان شود و از بین برود این کار با استفاده از کانولهای ریز صورت می گیرد. جراح ممکن است نواحی تحت درمان را تا حدی پر کند تا درصد سلولهای چربی را که زنده نمی مانند جبران کند .

زمان بهبودی تزریق یا انتقال چربی

زمان بهبودی انتقال چربی از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است اما اکثر افراد باید حداقل 7-10 روز از فعالیت های اجتماعی و کار خود به دور باشند . بهبودی اولیه چند هفته طول می کشد ، پس از آن قبل از اینکه نتایج نهایی مشخص شود ، تورم به تدریج فروکش می کند. اگرچه دورۀ نقاهت برای انتقال چربی نسبتاً ملایم است ، اما بیماران باید برای بهبودی مناسب زمان کافی داشته باشند. بیماران باید نتایج نهایی را پس از حدود شش ماه ببینند ، اگرچه بهبود باید شروع شود و فقط چند روز پس از جراحی مشخص می شود. در بسیاری از موارد انتقال چربی با سایر روش های جراحی ترکیب می شود. در این موارد ممکن است زمان بهبودی بیشتر باشد.


تماس با اپکس
راه های ارتباطی