میکرودرم

میکرودرم

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن یک روش کم تهاجمی است که برای تجدید رنگ و بافت پوست به کار می رود. این می تواند ظاهر آفتاب ، چین و چروک ، خطوط ظریف ، لکه های پیری ، اسکار آکنه ، ملاسما و سایر نگرانی ها و شرایط مربوط به پوست را بهبود بخشد.در این روش از یک اپلیکاتور مخصوص با سطح ساینده استفاده می شود تا لایه جوان و ضخیم پوست را به آرامی سنباده زده تا جوان شود.یک تکنیک میکرودرم ابریشن ، ذرات ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم را با خلا / مکش پاشش می کند تا نتیجه همان سطح ساینده را به دست آورد. میکرودرم ابریژن یک روش ایمن برای اکثر انواع پوست و رنگها به حساب می آید.
اگر افراد نگرانی های پوستی زیر را داشته باشند ، ممکن است تصمیم بگیرند که این روش را انجام دهند :

•    خطوط و چین و چروک
•    هایپرپیگمنتیشن ، لکه های پیری و لکه های قهوه ای
•    منافذ بزرگ شده و جوش های سرسیاه
•    جوش و آکنه
•    علائم کشش
•    رنگ پوست مات و مبهم
•    رنگ و بافت پوست ناهموار
•    ملاسما
•    آسیب خورشید

آماده شدن برای میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش غیر جراحی ، کم تهاجمی است. جهت انجام درمان میکرودرم ابریژن مراحل زیر باید انجام شود  :
•    بهتر است در مورد نگرانی های پوستی خود با یک متخصص مراقبت از پوست صحبت کنید تا بفهمید آیا میکرودرم ابریژن مناسب شماست یا خیر. درباره هرگونه عمل زیبایی و جراحی گذشته و همچنین آلرژی و شرایط پزشکی خود توضیح دهید .

•    ممکن است به شما گفته شود که حدود یک هفته قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب ، کرم های برنزه کننده و اپیلاسیون خودداری کنید. همچنین ممکن است به شما توصیه شود تقریباً سه روز قبل از درمان از استفاده از کرم ها و ماسک های لایه بردار خودداری کنید.
•    قبل از شروع عمل ، هرگونه آرایش را پاک کرده و صورت خود را تمیز کنید.

 

میکرودرم ابریژن چگونه کار می کند؟

میکرودرم ابریژن یک روش درمان در کلینیک است که معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد. این کار معمولاً توسط یک متخصص مراقبت از پوست انجام می شود .استفاده از بیهوشی یا ماده بی حسی برای میکرودرم ابریژن ضروری نیست. پزشک معالج یا ارائه دهندۀ خدمات پوستی شما از دستگاه دستی برای اسپری ملایم ذرات یا سمباده زدن لایه خارجی پوست در مناطق مورد نظر استفاده خواهد کرد. در پایان درمان ، یک مرطوب کننده و همچنین ضد آفتاب روی پوست شما قرار می گیرد. میکرودرم ابریژن برای اولین بار توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده در سال 1996 تأیید شد. از آن زمان ، صدها دستگاه میکرودرم ابریژن تولید شده است.

چند روش مختلف برای انجام این روش ، بر اساس دستگاه خاص مورد استفاده وجود دارد:

هندپیس نوک الماس
یک دستۀ نوک الماسی برای لایه برداری ملایم از سلول های مرده در پوست شما طراحی شده است و در همان زمان ، آنها را بلافاصله مکش می کند.عمق سایش ممکن است تحت تأثیر فشار وارد شده به هندپیس و همچنین مدت زمان باقی ماندن مکش روی پوست باشد. این نوع از اپلیکاتورهای میکرودرم ابریژن معمولاً در نواحی حساس تری به صورت مانند نزدیک چشم استفاده می شود.

میکرودرم ابریژن کریستال
در این روش با استفاده از یک دستگاه ساطع کنندۀ کریستال ، به آرامی بلورهای ریز رااسپری می کند تا لایه های خارجی پوست را از بین ببرد. سلول های مرده پوست همانند هندپیس نوک الماسه بلافاصله ساکشن می شوند. انواع مختلفی از بلورهایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند شامل اکسید آلومینیوم و بی کربنات سدیم است.

هیدرودرما ابریژن
یک روش جدیدتر است که ترکیبی از تزریق پوستی همزمان محصولات و لایه برداری بدون کریستال است. کل فرآیند ، تولید کلاژن را تحریک می کند و جریان خون را در پوست به حداکثر می رساند.


عوارض جانبی میکرودرم ابریژن

عوارض جانبی شایع میکرودرم ابریژن حساسیت خفیف ، تورم و قرمزی است. این موارد معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان از بین می روند. ممکن است به شما توصیه شود از مرطوب کننده برای به حداقل رساندن پوست خشک استفاده کنید. کبودی جزئی نیز ممکن است رخ دهد. علت این امر بیشتر فرآیند مکش در طول درمان است.

پس از انجام میکرودرم ابریژن می توانید بلافاصله فعالیت های روزمرۀ خود را از سر بگیرید.
پوست خود را مرطوب نگه دارید و از محصولات ملایم مراقبت از پوست استفاده کنید. حداقل یک روز پس از درمان از استفاده از داروهای موضعی آکنه خودداری کنید. محافظت از پوست با ضد آفتاب بسیار مهم است. در طی چند هفته پس از درمان ، پوست شما می تواند نسبت به آفتاب حساس تر باشد.
می توانید انتظار داشته باشید که بلافاصله بعد از عمل نتایج محسوسی را مشاهده کنید. تعداد جلسات میکرودرم ابریژن به شدت نیاز پوستی و همچنین انتظارات شما بستگی دارد.
پزشک و ارائه دهندۀ خدمات پوستی شما به احتمال زیاد برنامه ای را برای تعداد جلسات و همچنین درمانهای دوره ای ، تنظیم خواهد کرد .


تماس با اپکس
راه های ارتباطی