های فرکانسی

های فرکانسی

های فرکانس یک تکنیک محبوب برای مراقبت از پوست است که برای درمان انواع بیماری ها از جمله کنترل آکنه ، بزرگ شدن منافذ پوست ، خطوط ریز و چروک و پف کرده یا تیرگی دور چشم استفاده می شود.

تاریخچه ای مختصر  از درمان با های فرکانسی

اولین دستگاه های فرکانس در اواخر سال 1800 توسط دانشمند مشهور نیکولا تسلا ساخته شد و از آن به عنوان پرتوی بنفش نام برده شد. قبل از اختراع این دستگاه آنتی بیوتیک های "مدرن" عمدتا برای اهداف پزشکی مانند درمان گلودرد و سایر عفونت ها و تسریع در ترمیم زخم ها استفاده می شد. ژاک ارسن دآرسونوال ، بیوفیزیکدان فرانسوی نیز کارهای اولیه را در زمینه الکتروتراپی انجام داد. وی در سال 1892 استفاده از جریانهای با فرکانس بالا را برای درمان بیماریهای پوست و غشاهای مخاطی معرفی کرد. از های فرکانس به طور سنتی به عنوان "های فرکانس دآرسونوال " یا "جریان تسلا" یاد می شود.
در دهۀ 1970 ، سالن های اروپایی مزایای زیبایی و درمانی ناشی از تحریک الکتریکی با های فرکانس را بر روی پوست کشف کردند و تا سال 1980 ، این فناوری به طور گسترده ای در آمریکای شمالی توسط متخصصان مراقبت از پوست مورد استفاده قرار گرفت. با در نظر گرفتن رویکردی بسیار ایمن و غیرتهاجمی برای جوان سازی پوست ، فناوری های فرکانس به سرعت به عنوان درمان اصلی بسیاری از بیماری های پوستی از آکنه تا چین و چروک  و  ریزش مو شناخته شد.
دستگاه های ، های فرکانس با استفاده از الکترود شیشه ای برای درمان خطوط مختلف صورت و بدن کار می کنند. هنگامی که به سطح پوست وارد می شود ، یک جریان الکتریکی ملایم از طریق الکترود شیشه ای پرشده از نئون یا گاز آرگون عبور می کند و باعث می شود درخشش ظریفی ایجاد کند. الکترودها بسته به گاز بی اثر که با آنها پر می شوند ، یک نور نئون قرمز / نارنجی یا بنفش / آبی تولید می کنند. به طور سنتی ، پوست مستعد آکنه با رنگ بنفش و پوست پیر با رنگ قرمز درمان می شود ، با این حال ، مطالعات اخیر نشان می دهد که هر دو در مراقبت از پوست موثر هستند.
در طول درمان با های فرکانس ، مولکول های اکسیژن غنی شده تولید می شوند که یک عمل ضد باکتری است و بافت حرارتی ایجاد می کند. این واکنش به رگ های خونی شما کمک می کند تا سموم را دفع کنند ، در حالی که سلول های پوست شما با مواد مغذی و حجم آبرسانی غنی شده اند. این به نوبۀ خود باعث افزایش گردش خون و تجدید سلول می شود که از افزایش سطح کلاژن و الاستین پشتیبانی می کند. تنها پس از یک بار درمان ، پوست احساس شادابی کرده و به طور محسوسی نرم می شود. ثابت شده است که های فرکانس تقریباً در هر ضایعه پوستی از آکنه و سوختگی ، روش های اپیلاسیون و تبخال مؤثر است. های فرکانس یک رویکرد ایمن ، ملایم و درمانی برای جوان سازی پوست ، بهبود سریع و بازیابی سلامت پوست می باشد .

های فرکانس برای چه کاری مفید است؟

های فرکانس باعث افزایش اکسیژن در پوست ، بهبود بافت ، رنگ و درخشش کلی می شود و به درمان مشکلات آکنه کمک می کند. همۀ اینها باعث تحریک کلاژن و تولید الاستین می شوند و ظاهری قویتر و جوانتر ارائه می دهند. نوسان حاصل از های فرکانس در تخلیۀ غدد لنفاوی و به پراکنده شدن مایع اضافی کمک می کند.


آیا های فرکانس باکتری ها را از بین می برد؟

های فرکانس سطح پوست را مملو ازاکسیژن می کند ، باکتری های آکنه را از بین می برد ، گردش خون را تحریک و به سم زدایی کمک می کند ، رگ های خونی را منقبض کرده تا پوست ملتهب قرمز را به حداقل برساند. این نوع درمان همچنین می تواند به جمع شدن منافذ ، کاهش علائم پیری و جلوگیری از آکنه مداوم در محل کمک کند.

های فرکانس صورت چیست؟

از های فرکانس صورت برای درمان و جلوگیری از آکنه های سرسخت ، کوچک شدن منافذ بزرگ پوست ، کاهش ظاهر خطوط ریز و چین و چروک ، رفع پف چشم ، محو شدن تیرگی چشم و حتی جوان سازی پوست سر و تغذیه فولیکول های مو برای رشد سالمتر مو استفاده می شود. های فرکانس به عنوان یک درمان جوان سازی پوست در صنعت مراقبت از پوست در نظر گرفته می شود و باعث تجدید سلول می شود و با گرم شدن آرام بافت های پوست ، به نفوذ و جذب محصولات مراقبت از پوست کمک می کند.
دستگاه های ، های فرکانس صوت (که به طور سنتی "اشعۀ بنفش" نامیده می شوند) از لحاظ طراحی و شکل ظاهری متفاوت هستند ، با این حال اصل اساسی ، فناوری و عملکردهای عملیاتی یکسان است. اکثر دستگاه های حرفه ای های فرکانس که در کلینیک های پزشکی استفاده می شوند با فرکانس 100000الی2500000+ هرتز کار می کنند. ثابت شده است که قدرت نوسان و اکسیژن رسانی ایمن و ملایم جریان الکتریکی های فرکانس باعث افزایش گردش خون ، افزایش تولید کلاژن و الاستین ، از بین بردن سموم و باکتری های ایجاد کنندۀ آکنه ، تخلیه غدد لنفاوی ، لایه برداری سلول های مرده پوست و بهبود جذب محصول مراقبت از پوست می شود. عملکرد اصلی جریان های فرکانس تولید گرمااست و با سرعت بالای نوسان مشخص می شود. با توجه به سرعت سریع نوسان ، های فرکانس باعث انقباض عضلانی نخواهد شد .


های فرکانس چگونه کار می کند؟

دستگاه های ، های فرکانس همراه با الکترودهای با فرکانس بالا که از شیشه معتدل شفاف ساخته شده اند و در اشکال و اندازه های مختلف هستند برای درمان خطوط مختلف صورت و بدن استفاده می شوند .هنگامی که الکترود ها در قطعۀ دستی ، دستگاه های فرکانس قرار می گیرند ، یک جریان الکتریکی متناوب و ملایم توسط دستگاه های فرکانس تولید می شود که پس از تماس با پوست ، از طریق الکترود شیشه متصل عبور می کند. این تماس باعث ایجاد گاز بی اثر درون الکترود می شود که انرژی الکتریکی سبب التیام و تولیداکسیژن ناپایدار می شود و بلافاصله به ازن تصفیه کننده تبدیل می گردد. به عبارت دیگر ، هنگامی که با هوای خارج الکترود مخلوط می شود ، جریان الکتریکی با مولکول های جوان کنندۀاکسیژن ، پوست را تزریق می کند .
در درمان پیری پوست ، جریان های فرکانس علاوه بر گرم شدن بافت ظریف ، باعث ایجاد یک گردش خون سریع در پوست می شود. این عملکردها باعث انقباض بسیار ایمن و طبیعی رگهای خونی و گروه های کوچک عضلانی می شود. گشاد شدن رگ های زیرین سموم را دفع می کند ، در حالی که سلول ها از ضیافت افزایش مواد مغذی و حجم آبرسانی لذت می برند. این نتیجه در افزایش گردش خون و تجدید سلول و همچنین افزایش سطح تولید کلاژن و الاستین است که چین و چروک ها را نرم و صاف می کند ، اندازه منافذ را کاهش می دهد و بافت کلی پوست را بهبود می بخشد.
استفاده از جریان های فرکانس  روی پوست همچنین باعث پاک سازی طبیعی و ضد باکتری می شود که به درمان آکنه های موجود کمک کرده و از بروز آکنه های جدید جلوگیری می کند. بیمارانی که آکنه های کیستیک را تجربه می کنند ، از عملکرد میکروب کش عمیق و با نفوذ های فرکامس بسیار سود می برند. پوست حتی پس از یک جلسه درمان بلافاصله احساس شادابی ، سفت و به طور محسوسی نرمی می کند . مولکول های اکسیژن تولید شده توسط دستگاه های فرکانس ایمن هستند و ثابت شده است که در کمک به بهبود و بازیابی سلامت پوست موثر می باشند . از های فرکانس برای درمان طیف وسیعی از نگرانی هایی که بر اثر ضایعات پوستی ، آکنه ، روش های اپیلاسیون و زخم های سرد تا خطوط ریز ، افتادگی پوست و پف چشم ایجاد می شود ، استفاده می گردد. مناطق معمول درمان شامل صورت ، گردن و پوست سر است اما می توان از های فرکانس در کل بدن از جمله پشت استفاده کرد.

تفاوتهای اصلی بین الکترودهای ، های فرکانس نارنجی و بنفش

الکترودهای ، های فرکانس با کیفیت ، معمولاً از شیشه معتدل ساخته می شوند و با هر کدام پر می گردند .

1) گاز آرگون که یک درخشش رنگی بنفش روشن ایجاد می کند .
2) گاز نئون که درخشش نارنجی ایجاد می کند. الکترود های فرکانس به عنوان یک رسانای ایمن جریان عمل می کند. های فرکانس یک درمان جامع شگفت انگیز است که مزایای بسیاری از نگرانی های مربوط به مراقبت از پوست از آکنه تا چین و چروک را به همراه دارد.

•    نئون نارنجی برای درمان پیری پوست ، پوست سر و مو
•    آرگون بنفش برای درمان آکنه ، پوست سر و مو

به طور سنتی ، الکترود بنفش توسط متخصصان برای درمان پوست مستعد آکنه استفاده می شود. مقدار بسیار کمی نور ماورا بنفش هنگام تماس الکترود بنفش با پوست ساطع می شود. این اشعه ماورا بنفش کوتاه و سطح پایین بسیار ایمن است و به پوست آسیب نمی رساند و مزایای ضد باکتری و درمانی بسیار خوبی دارد.
الکترودهای نارنجی به طور کلی در درمان پیری پوست نشان داده می شوند زیرا گفته می شود که گرمای بیشتری به منطقه درمان می رسانند که گردش خون را تقویت می کند ، گردش سلول را تحریک می کند و نفوذ محصول را بهبود می بخشد.

اشکال و اندازه های الکترود های فرکانس
الکترودهای های فرکانس در انواع مختلف از اشکال و اندازه های مناسب برای تسهیل درمان نواحی مختلف صورت و بدن در دسترس هستند.


مزایای درمان با های فرکانس چیست؟

نتایج استفاده از های فرکانس برای اهداف ضد پیری بسته به نوع فرد و پوست متفاوت می باشد و به تدریج انجام می شود و یک شبه اتفاق نمی افتد! اگرچه نشان داده شده است که های فرکانس یک اثر لیفتینگ فوری و موقتی ایجاد می کند ، اما ادامۀ استفاده می تواند تجمعات طولانی مدت و نتایج ماندگارتری را ایجاد کند. جالب اینجاست که بسیاری از مبتلایان به آکنه تنها پس از چند روز استفاده در چهره خود بهبود یافته اند.

1) بهبودی در آکنه
بعضی اوقات بدن می تواند در برابر برخی از داروهای آکنه ایمن شود. ترکیب یک لوسیون مؤثر برای درمان آکنه با های فرکانس ، می تواند بسیار مفید باشد . این ترکیب پوست را به آرامی از باکتری های آکنه ساز و سموم ناخواسته پاک می کند و اثربخشی آن از حالتی که فقط از کرم ها و سایر محصولات درمانی استفاده می شود ، بیشتر است .


2) کاهش منافذ و جوش های سرسیاه
استفادۀ منظم از های فرکانس می تواند در کاهش اندازه منافذ ، نرمی پوست ، کنترل تولید بیش از حد سموم و از بین بردن جوش های سرسیاه موثر باشد. اسپری ملایم مولکولهای اکسیژن تولید شده توسط جریان های فرکانس با نفوذ به عمق ریشه منطقه آسیب دیده و تمیز کردن بقایای ناخواسته و سموم باعث می شود که منافذ به سرعت اندازه طبیعی خود را دوباره بدست آورند و منافذ بزرگ شده کاهش یابد .

3) از بین بردن خطوط ریز ، چین و چروک و آویزان شدن پوست
عملکرد نوسانی های فرکانس می تواند گردش خون را افزایش دهد  که به نوبۀ خود سطح پوست را تغذیه می کند و سلول های زیرین را تجدید می کند. همچنین فرم اکسیژن غنی شده ای تولید می کند ، که می تواند درخششی محکم ، جوان و پرتحرک برای پوست فراهم کند که از خطوط ظریف و چین و چروک ها کاسته و با افزایش تولید کلاژن باعث بهبود بافت و رنگ پوست شود .


4) کاهش پف چشم
عملکرد "اکسیژن رسانی" های فرکانس در تخلیۀ لنفاوی کمک می کند و مایعات اضافی را در حالی که گردش خون را افزایش می دهد ، پراکنده می کند که نتیجه اش کاهش ظاهر چشمهای متراکم ، خسته و پف کرده است. های فرکانس همچنین به پوست کمک می کند تا محصولات مراقبت از پوست را با کارایی بیشتری جذب کند و در نتیجه کارایی آنها را افزایش دهد.

5) محو شدن تیرگی دور چشم
تحقیقات جدید علمی ، دلیل تیرگی دور چشم را شکسته شدن شدید مویرگ ها نشان داده است که به دلیل نشت هموگلوبین ، رسوب رنگدانه ای به رنگ قرمز آبی در زیر چشم ایجاد کرده است. های فرکانس باعث ایجاد هجوم گردش خون در ناحیه می شود و به عمق بافت پوست نفوذ می کند . استفاده از های فرکانس می تواند در محو شدن تیرگی دور چشم و در نتیجه داشتن ظاهری شاداب ، روشن و جوان تر بسیار موثر باشد.

6) بهبودی در ظاهر سلولیت
استفادۀ منظم از های فرکانس به همراه یک محصول از بین بردن سلولیت می تواند در کاهش سلولیت بسیار مؤثر باشد . سالهاست که صنعت مراقبت از پوست به همین های فرکانس متکی است که این فناوری با تولید مولکول اکسیژن باعث تخلیۀ لنفاوی ، لایه برداری نرم پوست ، افزایش خون ، گردش خون ، کمک به تولید کلاژن و الاستین و متابولیسم سلول سالم ، می شود که نتیجه اش پوستی صاف ، سفت و لطیف ترمی باشد .

7) رشد سالم مو
جریان های فرکانس از طریق نوسان سریع ، فرآیند تغذیه را بهبود می بخشد ، پوست را به آرامی لایه برداری می کند ، گردش خون محلی را تحریک می کند ، فعالیت محلی غدد را تحریک می کند ، گرما را به ناحیه ای که برای سیستم عصبی تسکین دهنده است هدایت کرده و به طور قابل توجهی قدرت پذیری پوست سر را بهبود می بخشد.


تماس با اپکس
راه های ارتباطی