کربوکسی تراپی لاغری

کربوکسی تراپی لاغری

کربوکسی تراپی ، یک تکنیک جدید که شامل تزریق گاز دی اکسید کربن به بافت زیر جلدی زیر پوست است ، چربی شکم را کاهش می دهد.

کربوکسی تراپی و کاهش وزن

در مطالعه جدیدی که در مجله American Academy of Dermatology منتشر شد ، محققان اولین آزمایش تصادفی کنترل شده کربوکسی تراپی را انجام دادند و آن را در از بین بردن چربی های اطراف معده مؤثر دانستند.
Murad Alam محقق مطالعه ، از دانشکده پزشکی دانشگاه نورث وسترن فاینبرگ و همکارانش ، 16 بزرگسال را که هفته ای یک بار به مدت پنج هفته گاز دی اکسید کربن را در یک طرف شکم و دارونما را در طرف دیگر تزریق کردند ، مورد بررسی قرار دادند.
با استفاده از سونوگرافی با وضوح بالا ، محققان کاهش چربی سطحی را پس از پنج هفته تشخیص دادند. با این حال ، یافته ها نشان می دهد که تکنیک جدید هنوز نیاز به بهینه سازی دارد. نتایج آزمایش نشان داد که اثرات کربوکسی تراپی در حد متوسط بوده و منجر به کاهش طولانی مدت چربی نمی شود.
کاهش چربی در هفته 28 دیگر مشاهده نشد و وزن بدن داوطلبین تغییر نکرد.

کربوکسی تراپی چگونه کار می کند ؟

نحوه تزریق دی اکسید کربن به بدن برای کاهش چربی شکم به خوبی شناخته نشده است ، اما اعتقاد بر این است که باعث ایجاد تغییرات در میکروسیرکولاسیون و آسیب رساندن به سلول های چربی می شود.
کربوکسی تراپی عمدتاً خارج از ایالات متحده انجام می شود و مطالعه جدید اولین کارآزمایی است که به منظور ارزیابی اثربخشی این روش برای کاهش چربی و ادامه یا عدم ادامه مزایای آن به مدت شش ماه انجام شده است.


از آنجا که چربی شکم در شش ماه حفظ نمی شد بدان معناست که درمان فقط یک فرآیند متابولیک موقت را تحریک می کند که اندازه سلول های چربی را بدون ایجاد سلول ، کاهش می دهد. کربوکسی تراپی باعث کاهش موقتی چربی زیر جلدی می شود که ممکن است ادامه پیدا نکند و برای حصول نتیجۀ دائمی باید تکرار شود .  


مزایای کربوکسی تراپی

Murad Alam با بیان برخی از مزایای کربوکسی تراپی اذعان کرد که این روش هنوز به عنوان یک ابزار جدید و مؤثر در کاهش چربی ، پتانسیل دارد.
او همچنین می گوید که دی اکسید کربن یک گاز بی خطر و ارزان است و تزریق گاز به چربی توسط بیمارانی که خواهان درمان طبیعی هستند ترجیح داده شود. بیماران همچنین به طور فزاینده ای کاهش چربی های غیرتهاجمی را ترجیح می دهند زیرا مدت زمان زیادی طول نمی کشد ، از ایجاد زخم جلوگیری می کند و ایمن تلقی می شود.
فناوری هایی که در حال حاضر برای کاهش چربی غیرتهاجمی استفاده می شود شامل فرکانس رادیویی (RF) ، چربی سلولی شیمیایی ، کرایولیپولیز ، سونوگرافی با شدت بالا و کاهش چربی با لیزر است.
دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

تماس با اپکس
راه های ارتباطی